Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківщині потрібна особлива стратегія розвитку агробізнесу, — експерт Євген Іванов

У Харківській області необхідно впроваджувати особливу стратегію розвитку агропромислового бізнесу, яка має відрізнятися від стратегії в інших областях.

Про це в інтерв'ю виданню "Думка" заявив експерт агропромислового сектору, директор сільгосппідприємства "Альфа" Євген Іванов. За його словами, стратегія розвитку агропромислового сектору по Харківській області має "дуже відрізнятися від стратегії в інших областях, особливо в областях, які не були в зоні окупації чи в зоні військових дій.

"У нас має бути окремий підхід. У чому він полягає? Перший блок – це підтримка у вигляді грантів та банківських кредитів, дотацій від держави малому і середньому бізнесу. Увесь бізнес, особливо який розташований в області, а не в місті, постраждав і потребує якомога швидшої підтримки. Якщо ми в поточному році цього не зробимо, то в наступному буде глобальний провал, і не тільки в агропромисловій галузі", - заявив експерт.

Другий блок, вважає Євген Іванов, – це "робота з деокупованими районами, із районами, що межували із зонами окупації. Там якомога швидше потрібно відновлювати інфраструктуру та життєдіяльність у цілому. Починати треба з інфраструктури: це світло, опалення, зв'язок, пошта, лікарні, поліція, залізниця. Коли ця інфраструктурна база працює, люди розуміють, що вони можуть повернутися і можуть жити. Тому зараз пріоритет – відновлення інфраструктури".

"Я би пропонував одним із пунктів стратегії залучати не просто інвестиції в Харківську область, а дольове та пайове виробництво з іноземними партнерами, які заходять у бізнес і стають співвласниками. У нас є люди, у нас є кадри, інфраструктура, база, а в інвестора є гроші та, можливо, сучасні ідеї. Це поєднується і на дольових ролях виконується та працює. Я би це вписував у стратегію розвитку Харківського регіону", - заявив експерт.

Нагадаємо, в квітні Євген Іванов наголошував, що виживання аграрного бізнесу за умов повномасштабної війни опинилося під великою загрозою. По-перше, експорт сухопутними коридорами ускладнює і робить дорожчою логістику, а по-друге аграрії Харківщини втрачають близько 25% доходів через зафіксований курс валюти.

В червні Євген Іванов прогнозував, що через обстріли, шкоду екології, мінування та руйнування інфраструктури буде втрачено близько 50% посівних площ на Харківщині. "Прогнозую на осінь неминуче скорочення посівних площ. На жаль, Харківщина випаде із всеукраїнських аграрних лідерів, буде скорочення площ під посіви приблизно на половину", - наголосив Євген Іванов.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.