Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Іменем загиблого хлопця з Харкова хочуть назвати сквер у столиці

Даня Дідік. Фото: Андрій Дідік / Facebook
Даня Дидик
Даня Дідік був смертельно поранений під час ходи у лютому 2015 року.

Кияни голосують за надання імені одному з безіменних скверів у Голосіївському районі..

У додатку "Київ цифровий" стартувало голосування за надання одному з безіменних столичних скверів імені юного героя Дані Дідіка. Цей сквер знаходиться неподалік КНУ ім. Шевченка. Ініціаторами присвоєння імені 15-річного Дані Дідіка скверу у Києві виступили журналіст та автор проекту "Служба розшуку дітей" Руслан Горовий, українські митці Тарас Тополя, Ярмак, Олександр Положинський. Громада мікрорайону поруч із сквером підтримує це перейменування.  

"Я прошу всіх, хто пам’ятає Даню, знайти час і проголосувати. Кількість голосів в голосуванні має бути такою, щоб ні в кого не виникло навіть крихти сумніву в доцільності цього. Бо так працює пам’ять. Сьогодні ми з вами маємо показати, що пам’ятаємо і вдячні. Зробімо це разом", - закликав Руслан Горовий.

Нагадаємо, 15-річний учень школи №11 Данило Дідік загинув під час Маршу Єдності у Харкові 22 лютого 2015 року разом з іще трьома учасниками заходу. Ідея назвати його іменем школу існує не перший рік. У лютому 2018 року на сайті міськради з'явилася відповідна петиція. Вона набрала необхідні 5000 підписів лише за тиждень, і тодішній міський голова Геннадій Кернес мусив її розглянути. Він пообіцяв винести пропозицію на громадське обговорення.

"Ініціативу щодо присвоєння імені Данила Андрійовича Дідіка комунальному закладу "Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 11 із поглибленим вивченням окремих предметів Харківської міської ради Харківської області" буде внесено на розгляд Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища для підготовки відповідних рекомендацій із цього питання", — написав у відповіді мер.

Цього не сталося. Навесні 2021 року вже новий міський голова Ігор Терехов пообіцяв повернутися до цього питання і таки провести громадське обговорення. Але цього так і не сталося. На початку 2023 року це питання знову підняли на сесії Харківської міської ради.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.