Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Школа імені Дані Дідіка: чиновники обіцяють повернутися до цього питання

Даня Дідік. Фото: Андрій Дідік / Facebook
Даня Дидик
Ім'я Дані Дідіка хочуть присвоїти школі №11

Теракт біля Палацу спорту в Харкові стався шість років тому. Активісти з того моменту просили присвоїти 11-й школі ім'я її учня, Дані Дідіка, однак питання досі не вирішене.

Харківській спеціалізованій школі I-III ступенів №11 (вулиця Мельникова, 7) можуть присвоїти ім'я Дані Дідіка, який загинув у теракті біля Палацу спорту, але після громадського обговорення. Якщо думка суспільства буде позитивною, школі дадуть ім'я Дані. Про це заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов в ефірі програми "Право на владу".

Харківські активісти після подій біля Палацу спорту неодноразово зверталися до міськради з проханням присвоїти 11-й школі, де навчався Даня Дідік, його ім'я, проте отримували відмову. В ефірі програми "Право на владу" громадський діяч і волонтер Сергій Притула поцікавився у секретаря Харківської міськради, чи можна розраховувати на просування в питанні присвоєння школі імені Дані.

"Коли говорю про те, що дітям потрібні правильні приклади і герої, відштовхуюсь від фактів. Позавчора Дані мало виповнитися 22 роки, але в лютому 2015 року він був убитий російськими терористами. Активісти постійно звертаються до влади з питанням про присвоєння школі імені Дані Дідіка, де він навчався, як українського патріота. Всі ці роки харківська влада не чула людей. Не знаю, з чим це пов'язано. Може бути, що попередня влада стояла на площі під триколором, а Даня тримав синьо-жовтий прапор. Чи можемо ми розраховувати на якесь просування в цій справі, знаючи, що дуже багато людей в самому Харкові підтримують цю ідею?", — запитав Притула.

Секретар Харківської міськради підкреслив проукраїнську позицію Харкова і заявив, що при позитивному результаті громадського обговорення влада присвоїть 11-й школі ім'я Дані Дідіка.

"Харків завжди був, залишається і буде українським містом. Завжди над містом Харковом гордо майорів наш український прапор. Те, що стосується Дідіка — трагічна смерть, яка забрала його життя, і суспільство відреагувало на цю смерть. Ви знаєте, що всі почесті цьому маленькому герою були віддані. Є процедура, яка необхідна в даній ситуації з приводу присвоєння звання школі Дідіка. Тому є думка суспільства, батьків. Коли буде обговорено це все, з точки позитивного рішення звичайно, ми підемо на це", — сказав Терехов.

Нагадаємо, теракт біля Палацу спорту в Харкові прогримів в лютому 2015 року. В результаті загинули Ігор Толмачов, Вадим Рибальченко, Даня Дідік і Микола Мельничук.

Як писав KHARKIV Today, 28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав винними і засудив до довічного ув'язнення обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова, однак відправив їх на обмін. Наступного дня їх передали на обмін. У вересні 2020 року Дворнікова, Тетюцкого і Башликова оголосили в розшук.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.