Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Директору" школи окупантів на Харківщині оголосили підозру

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловіку оголосили підозру.

"Директор" збирався відправляти вчителів навчатися російських стандартів до Бєлгорода та проводити уроки в школі за російськими підручниками.

Слідчі оголосили підозру 31-річному жителю села Юрченкове у Вовчанській громаді, який під час окупації співпрацював із загарбниками. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, коли село було окуповане, загарбники створили на базі українського Юрченківського ліцею свій "заклад" — "Юрченковскую общеобразовательную школу". Чоловіку запропонували очолити цей "заклад", той добровільно погодився.

Спочатку колаборант зібрав список учителів, які погодилися працювати у псевдозакладі та проходити підвищення кваліфікації у Бєлгороді.

Представник "відділу освіти" так званої "ВГА Волчанского района Харьковской области" надіслав "директору" методичні рекомендації в електронному вигляді, де йшлося про організацію освіти за російськими стандартами. Крім того, росіяни надали чоловіку близько 500 російських підручників та план проведення батьківських зборів.

"За "сценарієм" в аудиторії мав бути плакат або банер з російською символікою. Також планувалось запустити для учнів та батьків "видеообращение Министра просвещения РФ", — розповіли в прокуратурі.

Чоловік, якого окупанти призначили "директором школи", раніше ніякого стосунку до освіти не мав, був жителем села Юрченкове, повідомив спікер Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Підозру чоловікові оголосили за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

колколкол

Як писав KHARKIV Today, 48-річний "директор" Кругляківського ліцею Куп'янського району Володимир Книш заочно отримав підозру. Володимир Книш до війни був директором ліцею, під час окупації погодився на пропозицію окупантів та почав впроваджувати стандарти російської освіти у новому "закладі".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.