Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Директор" ліцею на Харківщині отримав підозру

Володимир Книш. Фото: ХАЦ
Підозру оголосили заочно.

Володимир Книш до війни був директором ліцею, під час окупації погодився на пропозицію окупантів та почав впроваджувати стандарти російської освіти у новому "закладі".

Так званому "директору" Кругляківського ліцею Куп'янського району Володимиру Книшу заочно оголосили підозру в колабораційній діяльності. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Офіс генерального прокурора України.

Згідно з повідомленням, Володимиру Книшу 48 років, він народився в Куп'янську, із 2003 року був директором ліцею в Кругляківці. 

Як установило слідство, у серпні 2022 року окупанти створили свій заклад — "коммунальное учреждение "Кругляковский лицей" ВГА Купянского района" на базі українського комунального закладу "Кругляківський ліцей". Стати директором нового закладу загарбники запропонували Книшу, той погодився.

Окупанти поставили йому задачу впровадити стандарти російської освіти у так званому закладі. Коли Книш приступив до обов'язків, зібрав список учителів, які погодилися працювати на окупантів. Потім направив колег на "курси з підвищення кваліфікації" до Курська (Росія).

На початку навчального року до "закладу" привезли російські підручники, зокрема з російської мови, математики, історії Росії.

Підозру Книшу оголосили за ч. 3 ст. 111-1 (здійснення пропаганди у закладах освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає виправні роботи до двох років, арешт до шести місяців або ув'язнення до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років). Книша викликають на допит 23, 25 та 25 лютого.

За інформацією Харківського антикорупційного центру, Книш уже обвинувачується по іншій кримінальній справі. Її розглядає Куп'янський міськрайонний суд. 

"Засідання в цій справі мало відбутись 23 березня 2022 року. Також в тому ж суді у 2014 році розглядалась справа про адміністративне правопорушення щодо порушення Книшом вимоги припису пожежної безпеки. Цікаво, що на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, Книш публікував досить патріотичні пости на своїй сторінці у Фейсбуці", — зазначили у ХАЦі.

кол
Володимир Книш. Фото: ХАЦ
кол
Кругляківський ліцей. Фото: ХАЦ

Як писав KHARKIV Today, судитимуть "директора школи" у селищі Савинці Ізюмського району, який наказав знищити українську символіку.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.