Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Долю водосховища у Харківській області вирішать після обстеження

Фото: Суспільне Харків
Майже не лишилося води в Оскільському водосховищі.

В Оскільському водосховищі зараз у 5,4 раза менше води, ніж до війни.

До війни Оскільське водосховище (розташоване в Ізюмському та Куп'янському районах) містило 435 мільйонів кубометрів води. Після руйнації греблі із нього витекло понад 350 мільйонів кубів води. Чи будуть відновлювати Оскільське водосховище, вирішать після його обстеження. Про це пише "Суспільне Харків " з посиланням на директора департаменту захисту довкілля Андрія Нерету.

"Це значна цифра. Близько 80 мільйонів кубів води залишається у водосховищі зараз. Близько 9000 гектарів дна обміліли. Харківський регіон є одним з найбільш маловодних в Україні, тому це відіграє велику роль", — сказав Нерета.

Зазначимо, навесні під час бойових дій в селі Оскіл був підірваний один із затворів дамби Оскільського водосховища, тоді підтопило кілька вулиць. Вода у річці Оскіл піднялася до рівня середнього паводка. У якому стані гребля зараз, поки невідомо. Для початку необхідно провести розмінування.

"Доступу туди поки немає. Комунальне підприємство "Вода Донбасу", на балансі якого перебуває гідроспоруда, звернулося до органів, які проводять розмінування. Поки що це питання в роботі. Розмінування ще не починали. Коли дійде черга, ми точно сказати не можемо. Після розмінування буде виїзд балансоутримувача, щоб оцінити масштаб руйнувань", — розповів Нерета.

На думку експертів громадської організації "Українська природозахисна група" Валерії Колодежної та Олексія Василюка, рослинність берегів Оскільського водосховища втратила звичний гідрологічний режим і навряд чи зможе існувати, як раніше. Якщо водосховище буде без дамби, то до нього можуть повернутися представники рослинного та тваринного світу.

"Можливе відновлення природного річища річки Оскіл — це перший свідомий крок для звільнення річок від дамб в Україні. Рішення демонтувати дамбу допоможе прискорити ухвалення рішень щодо модернізації систем водопостачання Донбасу. Але окрім безперечно важливих комунікаційної та економічної функцій позбутися греблі насамперед означає повернути у природне місцеперебування десятки представників рослинного та тваринного світу. Це крок людини назустріч природі", — зазначили в "Українській природозахисній групі".

Як писав KHARKIV Today, влітку Державна екологічна інспекція України повідомила, що збитки від знищення російськими окупантами греблі Оскільського водосховища сягають 2,1 мільярда гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.