Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через знищену росіянами греблю через Оскіл Україна понесла понад 2 мільярди збитків

Фото: Instagram/Велоклуб "Друзі"
Водойма практично повністю обміліла.

Оскільське водосховище — одне з найбільших в Україні. 

Збитки внаслідок знищення окупантами греблі Оскільського водосховища (розташоване в Ізюмському та Купʼянському районах) становлять понад 2 мільярди 100 мільйонів гривень. Її зруйнували ще на початку весни.

"13 березня російські війська зруйнували греблю Оскільського водосховища, що спричинило практично повне обміління водойми, адже внаслідок влучення снаряда у гідротехнічну споруду водосховища, 76% води, від повного обсягу наповнення водосховища, було скинуто. У результаті завдано шкоди водним ресурсам, зруйновано екосистему водосховища, знищено цінні види риб та інших живих водних ресурсів", — розповіли там.

Водосховище використовували для господарсько-питного та технічного водопостачання Донбасу, зрошення і сільськогосподарського водопостачання, обводнення річок, гідроенергетики, а також, рибного господарства.

Державна екологічна інспекція у Донецькій області розрахувала розмір відшкодування збитків та передасть матеріали справи до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження та відшкодування збитків.

Оскільське водосховище — велике руслове водосховище на річці Оскіл, одне з найбільших в Україні з об'ємом 474,3 мільйона кубометрів води, площа становить 122,6 квадратних кілометрів, а довжина — 84,6 кілометрів, середня ширина 1,6 кілометри, максимальна ширина — 4 кілометри.

Нагадаємо, у червні було відомо, що окупанти частково відновили зруйновану дамбу на Оскільському водосховищі в районі Борової. Мешканців села Оскіл (Ізюмський район) загарбники за пайки виводили на работу із розбору завалів на греблі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.