Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Доброволець із "ДНР", затриманий на Харківщині, проведе 12 років за ґратами

Ілюстративне фото: news.liga.net
До початку повномасштабної війни снайпер-радіотелефоніст був студентом.

Окупант визнав провину у державній зраді, участі у терористичній організації й у незаконних воєнізованих формуваннях.

Шевченківський районний суд Києва виніс вирок уродженцю міста Кіровське Донецької області, громадянину України, студенту 4 курсу Донецького інституту залізничної інфраструктури 11 липня. Відповідний документ опублікований у Єдиному реєстрі судових рішень.

"Обвинувачений, будучи громадянином України, який в установленому законом порядку не припинив громадянство України, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, вчинив державну зраду. Так, 24 лютого чоловік добровільно прибув до пункту збору мобілізованих "ДНР", чим надав згоду на проходження "військової служби" у підрозділах незаконного збройного формування, створеного, підпорядкованого, керованого та фінансованого РФ "народної міліції "ДНР", — говориться у вироку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янин серед окупантів. Як на Ізюмщині воює казачий загін "Дон"

Згідно з документом, 24 лютого обвинуваченого зарахували до списків особового складу окремого стрілково-снайперського взводу 3 батальону 115 полку "НМ "ДНР" на посаду "снайпер-радіотелефоніст", він отримав військове звання "рядовий".

"Чоловік у складі окремого стрілково-снайперського взводу 3 батальону 115 полку "НМ "ДНР" у період з 24 лютого до 27 квітня, з метою виконання загального плану захоплення території України у складі збройних сил РФ, із закріпленою зброєю, снайперською гвинтівкою та боєкомплектом, керуючись статутами збройних сил РФ та "НМ "ДНР", виконував обовʼязки "солдата" в різних видах бою та формах його забезпечення, а також забезпечував безпеку контрольних пропускних пунктів та перевірку документів мешканців населених пунктів, які захоплені збройними силами РФ під час повномасштабного вторгнення. Злочинна діяльність обвинуваченого була припинена 27 квітня військовослужбовцями Збройних сил України в селищі Момотове Харківського району", — зазначено у вироку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою

Обвинувачений у повному обсязі визнав провину у державній зраді, участі у терористичній організації й у незаконних воєнізованих формуваннях.

"Чоловік надав показання, в яких підтвердив обставини, викладенні в обвинуваченні, зазначив, що він є громадянином України, від громадянства України не відмовлявся. Проживав на непідконтрольній території Донецької області, навчався у вищому навчальному закладі. Взимку 2022 року був мобілізований до складу військового формування "НМ "ДНР", де проходив військову службу. Спочатку разом із іншими військовими він був доставлений до Бєлгорода, а звідти на автомобілях з позначкою Z переправлений до Харківської області для участі у бойових діях проти України. Проходив службу у складі стрілково-снайперського взводу 3 батальону 115 полку "НМ "ДНР". До його обовʼязків входили перевірка документів у громадян на окупованих територіях та чергування на постах", — повідомляється у документі.

Обвинувачений просив суд сурово не карати його. Суд визнав щире каяття обставиною, яка помʼякшує покарання.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідчі повідомили про підозру хлопцю, який розтрощив герб України у Куп'янському районі

Чоловіка визнали винним за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (держзрада), ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (участь у терористичній організації), ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (участь у незаконних воєнізованих формуваннях). Йому призначили покарання у вигляді 12 років позбавлення волі без конфіскації майна. 

Обвинуваченому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та взяли його під варту в залі суду негайно після проголошення вироку. Строк покарання чоловікові рахуватимуть з 27 квітня.

Вирок суду набере законної сили після того, як спливе 30 днів на подання апеляційної скарги. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.