Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'янин серед окупантів. Як на Ізюмщині воює казачий загін "Дон"

Ілюстрація: Запорізький центр розслідувань
Більшість козаків раніше воювали на Донбасі.

У харківʼянина Руслана Рустамова із загону "Дон" на батьківщині залишилися дружина та діти. 

У війні в Україні російські окупанти зібрали всіх, кого могли: бурятів, чеченців, мобілізованих мешканців окупованих територій Луганської та Донецької областей. Серед цього різнобарв’я окремо виділяються "казакі". На даний момент на території України воюють чотири казачі загони: "Дон", "Кубань", "Таврида" та "Єрмак". Усі вони підпорядковані Міністерству оборони Російської федерації. Про це повідомив Запорізький центр розслідувань.  

За його даними, підрозділ "Кубань" був сформований 1 травня, а за дві доби його відправили у Запорізьку область. Підрозділ "Таврида" з 24 квітня знаходиться у Донецькій області. Підрозділ "Єрмак" з середини травня перебуває в Луганській області.

Казачій підрозділ "Дон" був сформований ще у березні. З середини квітня вони знаходяться на території Харківської області, зокрема, брали участь у штурмі населеного пункту Заводи поблизу Ізюма. Їх використовували для розвідувально-диверсійної роботи у районі Великої Комишувахи. На озброєнні загону "Дон" стоять реактивні системи залпового вогню, танки та артилерія. 

У складі цього підрозділу воював і харків'янин Руслан Рустамов 1975 року народження. Казак з позивним "Рустам" був зв'язківцем. Його ліквідували на початку травня. Разом з ним загинув ще один зв'язківець Володимир Котов, про якого відомо тільки те, що він і раніше воював на Донбасі. У Рустмова ж у Харкові залишилась сім'я.

"Школу Рустамов закінчив у Харкові, але ось в армії служив на території Росії у Петрозаводську. При цьому на відміну від більшості "бойових казаків" з підрозділу "Дон" Рустамов бойового досвіду не мав. У Харкові в нього були дружина та діти, але він вирішив підтримати окупантів", — розповіли розслідувачі.

рустамов
Скрін: Запорізький центр розслідувань

Керує російськими ряженими чоловіками в папахах Ніколай Дьяконов. Його називають "Верховним Отаманом Загальноросійської громадської організації з розвитку козацтва "Союз Козаків-Воїнів Росії та Зарубіжжя". За даними російських реєстрів, Ніколай Дьяконов був засновником кількох підприємств, які вже ліквідовані: будівельна фірма "Третій Рим", продовольчі підприємства — "Казачье торгово-промышленное объединение" та "Смоленская птица". Зараз він є директором підприємства "Станкин-Сплав", засновником якого є Московський державний технологічний університет "Станкин". 

Дьяконов займається рекрутингом казаків, повідомляє інформацію щодо загиблих тощо. Саме він розповідав про те, що "казакі" підрозділу "Дон" воюють на території Харківщини, зокрема, на Ізюмському напрямку. І саме він запостив фотографію казаків, які знаходяться на території Харківщини. Деяких вдалося ідентифікувати.

Скрін: Запорізький центр розслідувань
Скрін: Запорізький центр розслідувань

У Запорізькому центрі розслідувань уточнили: у центрі знаходиться Васілій Кондрашкін або “Вася Арієц". І це не жарт: російський окупант називає себе "арійцем", прямо як німецькі нацисти.

Фото: Запорізький центр розслідувань
Фото: Запорізький центр розслідувань

Із соціальних мереж розслідувачам стало відомо, що Кондрашкін служив у батальйоні ВДВ "Дельта" на території невизнаного Придністров’я. Засвітився він і в окупованому Криму. Після чого Кондрашкін вже брав участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів. 

Скрін: Запорізький центр розслідувань
Скрін: Запорізький центр розслідувань

Тепер "Вася Арієц" з’явився на Харківщині. Фото з ним є як поряд з Ізюмом, так і на горі Кременець у самому Ізюмі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розстріл мешканців Ізюму окупантами почали розслідувати

Скрін: Запорізький центр розслідувань
Скрін: Запорізький центр розслідувань

Пробув на Харківщині "Арієц" до початку червня, поки не отримав поранення. Як виявилося, навіть "бога війни", як Васілія називали окупанти, взяла куля ЗСУ.

 "Васілій стріляв у все, що не Васілій". Дострілявся, так би мовити", — зазначили розслідувачі.

Скрін: Запорізький центр розслідувань
Скрін: Запорізький центр розслідувань

Завдяки соціальним мережам на загальному фото вдалося встановити особу ще одного казака-окупанта — Романа Герзанича з міста Кірс Кіровської області.

Фото: Запорізький центр розслідувань
Фото: Запорізький центр розслідувань

"Ось і перше фронтове фото за участю соратників Руху "РУСОВ". Козацький підрозділ "Дон". Праворуч біля дерева, в шоломі, стоїть наш брат Роман, керівник відділення у Вятці, він добровольцем вирушив на фронт і вже кілька місяців практично не виходить із передової", — йдеться у повідомленні в пабліку руху.

"РУСОВ" — Міжнародний суспільно-політичний рух "русько-слов’янське об’єднання та відродження". Це такі собі активісти за "руській мир". Керівником підрозділу цих "руськомирців" у місті Вятка є Роман Герзанич. І дійсно, на його сторінці вказано, що він відправився воювати в Україну. 

Скрін: Запорізький центр розслідувань
Скрін: Запорізький центр розслідувань

Цікаво, що казакі дуже не люблять чеченців. Меседжі нелюбові є як у коментарі Герзанича, так і в постах самих казаків.

"Як відомо — росіяни воюють, а можливість висвітлювати свою участь на війні дана в основному "TikTok військам" — чеченським підрозділам, які, як правило, йдуть у третій лінії та займаються в основному самопіаром", — пишуть у одному казацькому пабліку.

Герзанич також у коментарях писав, що смартфони дозволяють лише чеченцям та воєнкорам. Цей активіст з Вятки вже брав участь у боях в Україні.

Скрін: Запорізький центр розслідувань
Скрін: Запорізький центр розслідувань

За даними порталу "Миротворець", Герзанич служив в Іркутську у військовій частині в/ч 52933. Після початку війни на Донбасі він опинився у підрозділі "Призрак", у штурмовій роті "Фенікс". Ця рота дислокувалася на 31-му блокпості, що був розташований на "бахмутській" трасі неподалік села Кримське.

У Запорізькому центрі розслідувань повідомили, після повернення з Донбасу Герзанич був керівником у такому собі військово-патріотичному клубі "Скорпіон". Куратором створення цього клубу був місцевий комуніст Артем Биковський. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщини знищили дві російські "Нони"

"Взагалі у Вятці досить багато різноманітних структур набирають "гарматне м’ясо" та відправляють на війну в Україну. Одним з таких є обласне відділення Всеросійської організації ветеранів "Бойове братство". Так, у казачому підрозділі “Дон” служив член цього "Бойового братства", теж з Вятки, Сергій Воронков. На батьківщині Воронков був співвласником фірми "Стин", яка займалася виробництвом деревообробного обладнання", — розповіли у центрі розслідувань. 

Воронков, як і Герзанич з Кондрашкіним, вже мав досвід війни на боці сепаратистів. Десь у цей час його фірма була ліквідована. Щодо "успіхів" Воронкова на Донбасі, то тоді він отримав поранення та повернувся додому. 

Фото: Запорізький центр розслідувань
Фото: Запорізький центр розслідувань 

Тепер цей російський снайпер знов опинився в Україні, але вже більш вдало для ЗСУ. На початку травня його повернули додому у цинковій труні. 

Іще одним, як кажуть українці, "гарним руським" став 31-річний Ілля Соломачов, колишній вихованець Абазинського дитячого будинку. В російських ЗМІ вказано, що у 2009 році закінчив кадетський клас Абазинської загальноосвітньої середньої школи №50, у якому був командиром. З дитинства відвідував Православний Благовіщенський Храм і багато років нарівні з дорослими ніс службу як паламар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти у Харківській області проводять розвідку і обстрілюють села

"Після дев’яти класів Ілля закінчив Тюменське православне духовне училище, потім вступив до Тобольської духовної семінарії. Після цього його призвали до армії, а потім він перейшов на військову службу за контрактом. Ілля Соломачов був добровольцем та воював у складі підрозділу "Дон". Він загинув 25 квітня під містом Ізюм Харківської області. Як бачимо, замість Служби Божої Ілля вирішив вбивати", — поінформували у Запорізькому центрі розслідувань.

Розслідувачі відзначили те, про що російські пропагандисти не пишуть. Після служби в армії, яка завершилася у 2013 році, монархіст з Хакасії брав участь у війні на Донбасі. На боці сепаратистів воювали росіяни. При чому у Соломачова був діючий контракт з російською армією. 

Фото: Запорізький центр розслідувань
Фото: Запорізький центр розслідувань

За даними сайту "Миротворець" в анкеті Соломачова було вказано, що на Донбасі він оволодів ПЗРК і збив два українських літаки. Більше не буде. 

Зараз казачій підрозділ "Дон" продовжує збирати "гарматне м’ясо", щоб відправити в Україну. Добровольцям від 18 до 50 років пропонують договір від трьох місяців з виплатами від 200 000 рублів на місяць. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.