Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутати просять Зеленського звернутися до країн НАТО щодо надання Харківщині систем ППО

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today.
На сесії затвердили звернення до президента.

Депутати облради наголошують: захистити Харківщину від російських ударів можуть лише системи ППО.

У четвер 11 квітня на позачерговій сесії Харківської обласної ради затвердили звернення до Президента України Володимира Зеленського про зміцнення протиповітряної оборони Харкова та області. Голову держави просять ініціювати звернення Конгресу місцевих та регіональних влад до урядів країн-членів НАТО про надання Україні систем ППО Patriot. Про це повідомили на сайті облради. 

У зверненні депутатів зазначено, що Росія застосовує по населених пунктах України усі можливі види озброєння, щодня по них б'ють ракетами, артснарядами, безпілотниками та авіабомбами. Від російських ударів потерпає, зокрема, Харківщина. Росіяни обирають за цілі житлові будинки та критичну інфраструктуру, остання — вже майже знищена.

"Армія російської федерації варварськи, саме з повітря, намагається знищити Харківщину. Всупереч правилам ведення війни, атакуються прицільно, на ураження, цивільні об'єкти міст та селищ області: житлові будинки, дитячі садки та школи, лікарні. Останні обстріли практично знищили в Харківській області усі об'єкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення. Щодня ворог вбиває та калічить людей, страждають діти", — зауважили депутати облради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарас Чмут пояснив, чому у Харкові ніколи не буде систем Patriot

Також у зверненні нагадали, що від російських атак страждає більшість регіонів країни, окрім Харківщини, це Сумська, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська області, і безпечних місць вкраїні наразі немає. Харківська область межує з Росією, тому є постійний ризик обстрілів, особливо це стосується прикордонних населених пунктів. Депутати просять для України, зокрема Харківщини системи ППО, оскільки тільки вони можуть захистити території від ударів ворога. Облрада сподівається, що світова та європейська спільнота усвідомлює небезпеку від Росії, тому буде сприяти у забезпеченні безпеки людей.

"Захистити Харківську область та інші регіони України зможе лише сучасна ефективна система протиповітряної оборони. Саме наявність зенітно-ракетних комплексів Patriot або подібних систем зможе створити дієвий повітряний щит для захисту наших громадян. Шановний пане Президенте України, просимо Вас на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розглянути питання про зміцнення протиповітряної оборони Харківської області та інших регіонів України та ініціювати звернення Конгресу до урядів країн-членів НАТО щодо зміцнення системи оборони України для захисту наших громадян та погодження передачі ЗРК MIM-104 Patriot Україні", — сказано у зверненні.

Як писав KHARKIV Today, Президент України Володимир Зеленський укотре звернувся до світу щодо надання систем протиповітряної оборони для захисту Харкова. Він не бачить раціональної причини, чому на українські запити досі не надали кілька додаткових систем ППО.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.