Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чиновниця Харківської міськради, екскерівниця апарату ХОВА та депутат допомогли виїхати 19-ти "волонтерам"

Фото: Київська міська прокуратура
Слідчі вручили нову підозру колишній керівниці апарату ХОВА Вікторії Белявцевій.

Учасники схеми допомогли виїхати ухилянтам під видом волонтерів. Вони так і не повернулися.

Депутат Харківської районної ради, голова районної адміністрації Харківської міськради (також є депутаткою Харківської міськради) та колишня керівниці апарату Харківської обласної військової адміністрації допомагали ухилянтам. До вони схеми залучили волонтерів і представників благодійної організації.

У кожного з учасників групи була своя роль. Депутат Харківської райради, керівник благодійної організації, розробив схему переправлення чоловіків за кордон. Вони вносили інформацію до системи "Шлях" від власної благодійної організації.

Для цього відправляли запити до ХОВА із проханням надати дозвіл на виїзд за кордон так званих "волонтерів". ХОВА надавала необхідні документи. Надалі чоловіки потрапляли до системи "Шлях" і виїжджали за кордон.

"Таким чином представники цієї благодійної організації перетинали державний кордон України. Слідством встановлено 19 "волонтерів", які протягом 2022-2023 років перетнули кордон та до цього часу не повернулися в Україну. Вартість таких послуг складала близько 60 000 гривень", — розповіли в Офісі генерального прокурора України.

Підозри оголосили п'ятьом учасникам організованої групи, хто це, окрім двох депутатів та екскерівниці апарату, в Офісі генпрокурора не повідомили. Підозри сформували за ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Екскерівниця апарату ХОВА — Вікторія Белявцева, раніше отримала підозру через звинувачення у заволодінні гуманітарною допомогою, яку область отримувала на початку повномасштабної війни.

1
Данило Кислий і Вікторія Белявцева. Фото: соцмережі.

За даними KHARKIV Today, причетна до виїзду "волонтерів" голова Київської районної адміністрації Харківської міськради Неллі Казанжиєва (депутат Харківської міськради від "Блоку Кернеса - Успішний Харків").

1
Неллі Казанжиєва і Данило Кислий. Фото: соцмережі.

Фонд, про який йдеться у повідомлення Офісу генпрокурора, — "Безпечне небо" та його засновник і депутат Харківської райради Данило Кислий (також обирався від "Блоку Кернеса - Успішний Харків"). 

Як писав KHARKIV Today, 13 лютого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили факт заволодіння понад 15 мільйонами гривень при закупівлі "гуманітарки" у Харкові у 2022 році. Підозру оголосили Вікторії Белявцевій, яка була керівником апарату ХОВА. У день повідомлення про підозру її звільнили. Під час обрання міри запобіжного заходу прокурори просили Белявцевій тримання під вартою із правом внесення 15 мільйонів гривень застави. Їй обрали тримання під вартою із заставою 3,6 мільйона гривень, гроші вона сплатила.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.