Більшість громад Харківської області залишаються без планів розвитку
План розвитку громади ухвалюють до 2027 року.
Стратегію розвитку ухвалили 14 об'єднаних територіальних громад із 56, однак до стратегій 11 громад потрібно внести зміни. Про це повідомив директор департаменту економіки і міжнародних відносин Петро Лашин на апаратній нараді у Харківській обласній державній адміністрації 10 січня.
"Харківська область, як і вся Україна, прожила рік у нових умовах реформи децентралізації. Коротко підбиваючи підсумки першого року децентралізації, хочу констатувати наступне: створено 56 дієздатних громад, укрупнено сім районів, завершено процес передачі майна спільної власності територіальним громадам, сформовано виконавчі органи територіальних громад, розроблено і затверджено стратегію розвитку у 14 територіальних громадах. Хотілося б зазначити: у 11 потрібно внести зміни. У стадії розробки стратегії перебувають 27 громад”, — сказав Лашин.
До першочергових спільних дій облдержадміністрації та виконавчих органів територіальних громад області Петро Лашин відніс підготовку протягом першого кварталу 2022 року стратегічних і планувальних документів розвитку територіальних громад на підставі проведеної інвентаризації наявних ресурсів, можливостей і реальних потреб громад. Стратегія розвитку необхідна для отримання громадами фінансування.
"Основною метою цього надзвичайного важливого заходу є підготовка та впровадження стратегії розвитку громад за принципами відповідності державній стратегії і стратегії розвитку області на довгостроковій основі. Ці заходи вкрай важливі для можливості отримання державної фінансової допомоги від Державного фонду регіонального розвитку, інших субвенцій, програм державної підтримки" , — пояснив директор департаменту економіки і міжнародних відносин.
Зазначимо, на офіційних сайтах багатьох громад Харківської області розміщено проєкти Стратегії розвитку на 2020-2027 роки.
Як писав KHARKIV Today, у червні 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив 56 об'єднаних територіальних громад у Харківській області, 24 з них було створено за власним бажанням, решту сформували "примусово".