"Без пафосу": на що витрачатимуть гроші з бюджету Харкова у 2023 році
Найбільше грошей підуть на будівництво лінії метро (гроші від Європейського банку), КП "Харківські тепломережі" та експлуатацію і технічне обслуговування житлового фонду Харкова.
Гроші з бюджету на 2023 рік, який ухвалила Харківська міська рада 17 листопада, спрямували на закупівлю тролейбусів та автобусів, початок створення місцевої системи оповіщення та продовження будівництва Олексіївської лінії метро. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі.
Зокрема, 56,4 мільйона гривень направили на придбання тролейбусів з автономним ходом, ще 46,9 мільйона гривень — на закупівлю автобусів. Звичайні тролейбуси закуплять за 53,7 мільйона гривень.
Загальна вартість будівництва місцевої автоматизованої системи централізованого сповіщення складе 67,9 мільйона гривень, у наступному році на нього витратять 11,5 мільйона гривень із держбюджету. Завершать будівництво у 2024 році.
На фінансування комунального підприємства "Харьковские известия" Харківської міськради передбачили 19,4 мільйона гривень.
Експлуатація та технічне обслуговування житлового фонду Харкова обійдеться у 1,11 мільярда гривень. Сюди входить, зокрема, ремонт житлового фонду (у тому числі гуртожитки — 511,8 мільйона гривень), закупівля матеріалів для відновлення пошкоджених через обстріли житлових будинків — 235,2 мільйона гривень, збір та вивіз сміття — 200 мільйонів гривень. Благоустрій міста наступного року обійдеться у 729,5 мільйона гривень.
Комунальному підприємству "Харківські теплові мережі" надали 1,48 мільярда гривень. 900 мільйонів гривень із них підуть на закупівлю матеріалів для ремонту котелень, теплових пунктів, тепломагістралей та насосних станцій, які були пошкодженні через обстріли. Ще 580 мільйонів гривень призначені для оплати праці співробітників "ХТМ". Співробітникам КП "Харківводоканал" дали 500 мільйонів гривень на зарплати.
У бюджеті передбачили 723,1 мільйона гривень на утримання доріг, 60 мільйонів гривень — на підтримку роботи Харківського зоопарку. Понад 715 мільйонів гривень підуть на утримання та розвиток тролейбусних і трамвайних комунальних підприємств, понад 350 мільйонів гривень — КП "Харківський метрополітен".
На будівництво Олексіївської лінії метро перерахували 1,52 мільярда гривень як субвенцію (кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку).
На погашення кредитів комунальних підприємств перед Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком спрямували 480,2 мільйона гривень.
Загалом, за спостереженням Харківського антикорупційного центру, наступного року місто не матиме "пафосних будівництв", як у минулі роки - про це "Українському Радіо Харків" розказав співзасновник Харківського антикорупційного центру Євген Лісічкін, пише "Суспільне".
"Цей бюджет, як і бюджет 2022 року, набагато більш збалансований, з урахуванням того, що в країні зараз війна, й немає якихось піар-проєктів або пафосних будівництв, реконструкцій, як звикли ми, вивчаючи бюджети минулих років: зоопарк або "Фентезі-парк" біля "Металісту" на Плеханівській, "Зоряне небо" або реконструкція фонтанів за 70 мільйонів. Такого немає, з урахуванням того, що зменшились надходження до бюджету, бо бізнес працює не в повному обсязі", - сказав експерт.
Як писав KHARKIV Today, 17 листопада на сесії Харківської міської ради ухвалили проєкт бюджету Харківської міської територіальної громади на 2023 рік. Доходи складуть 16,1 мільярда гривень, видатки — 14,5 мільярда.