Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Без масок та вакцинації: на Харківщину повернувся коронавірус

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Лікарі рекомендують дотримуватися правил карантину і носити маски.

Найбільше захворілих на коронавірус — у Харкові, Богодухівському та Лозівському районах.  

Із початком осені захворюваність на COVID-19 в Україні щотижня збільшується приблизно на 40%. На Київщині — на 42%, на Кіровоградщині — на 180%, на Житомирщині — у 1,5 рази, на Харківщині — удвічі. Про це повідомили у Центрі громадського здоровʼя. 

"Недотримання протиепідемічних заходів може спричинити більше зростання випадків захворювання на COVID-19, ніж минулого року. Ефективний захист від тяжкого перебігу хвороби — вакцинація, ефективне запобігання поширенню хвороби — вчасне тестування", — пояснили експерти.

Більше половини хворих на коронавірус в області — у Харкові. Про це розповіла головна санітарна лікарка регіону Любов Махота "Українському Радіо Харків", передає "Суспільне". 

"Інтенсивність епідпроцесу COVID-19 наразі лишається високою. Початок підйому відбувся у середині серпня, і інтенсивність продовжує збільшуватися. За останній тиждень зареєстрували 1277 випадків, інтенсивний показник на 100 000 населення становить 48, це приблизно на 7% вище, ніж показник минулого тижня. У Харкові зареєстровано близько 700 випадків, це 54% від усіх захворілих. Активний епідпроцес протікає у Богодухівському, Лозівському районах", — поінформувала Махота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У громаді Харківської області на коронавірус захворіли 19 дітей

За її словами, на Харківщині домінує штамм "Омікрон".

"Протікання переважно легке, ми маємо ознаки застуди: біль в горлі, пирхота, невисока температура", — додала головна санітарна лікарка регіону.

Махота уточнила, що вихід на плато захворюваності — попереду. 

"Ми ще не вийшли на плато. Щоденно зростає кількість зареєстрованих випадків, але на останньому тижні ми відзначали вже зниження темпів зростання. У попередні тижні темп зростання був 50%, на останньому 7%. Плато очікуємо за три тижні, за місяць", — розповіла вона.

Головна санітарна лікарка регіону вважає, що не варто нехтувати носінням масок та соціальною дистанцією. 

"Дуже рідко зараз побачиш дотримання маскового режиму. Ми сьогодні вважаємо за необхідне відновлення контролю за дотриманням маскового режиму у магазинах, громадському транспорті, під час перебування у сховищах, притулках. Також треба дотримуватись соціального дистанціювання, керівникам підприємств максимально перевести установи на онлайн-режим роботи, якщо це можливо. А щеплення — один із найефективніших засобів профілактики й уникнення захворювання COVID-19, необхідно продовжувати вакцинальну кампанію", — зазначила Махота.

Нагадаємо, наприкінці вересня велику партію вакцини Pfizer привезли до Харківської області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.