Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

7 способів оплати комунальних послуг у Харкові

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Заплатити за газ, воду та інші послуги можна у касах і онлайн.

"Щасливі години" на пошті, комісії банків та інші способи безболісно оплатити рахунки.

Щомісяця після 10 числа поштові скриньки харків'ян наповнюються різноманітними квитанціями. Одні з нас по-старому йдуть на пошту або до віконця "Мегабанку" у підземному переході, інші давно перейшли на онлайн-платежі і розправляються з рахунками, не встаючи з крісла. KHARKIV Today порівняв переваги і недоліки різних способів оплати.

1. "Укрпошта"

Найтрадиційніший спосіб оплати комунальних послуг — у поштовому відділенні. Йому перевагу віддають пенсіонери, особливо ті, хто отримує пенсію через пошту, тому що це зручно: забрати гроші і тут же оплатити комуналку без зайвих. Всі інші клієнти поштових відділень знають: у 20-х числах краще не приходити, будуть великі черги.

Пошта, як і інші оператори, бере комісію за оплату комунальних послуг: 1,5% від платежу, але не менше 3 грн за платіж до 400 грн, 1% за платіж від 400 до 1000 грн, 0,8% — більше 1000 грн. Є лайфхак: якщо прийти у відділення до 13:00, то вам дадуть знижку на відсоток за оплату рахунків — цілих 50%. Наприклад, якщо комісія за оплату комуналки становила 10 грн, то до обідньої перерви можна заплатити тільки 5 грн.

Плюси: невелика комісія, квитанції з мокрою печаткою. 

Мінуси: необхідно дійти до відділення і відстояти чергу.

2. "Мегабанк"

Каси цього банку — дуже популярне серед харків'ян місце оплати комунальних послуг, тому що тільки цей банк має представництва у кожному переході метро. Ще одна важлива відмінність від інших банків — не треба платити комісію за комунальні платежі, знову ж таки, завдяки особливим відносинам банку з міським керівництвом.

Плюси: немає комісії.

Мінуси: великі черги.

Останнім часом біля багатьох кас з'явилися термінали для самостійної оплати комунальних послуг. При оплаті через них готівкою або карткою "Мегабанку" комісії теж не буде. Але там є свої особливості, наприклад, термінал не видає здачу.

"За замовчуванням термінал запропонує здачу "віднести" на одну з комунальних послуг у платежі. Ви можете вибрати, на яку саме послугу, або зробити інший платіж на суму здачі. Наприклад, поповнити мобільний телефон", — говорять у банку.

Плюси: не потрібно стояти у черзі, немає комісії.

Мінуси: не віддає здачу, складний інтерфейс, не видає квитанції з "мокрою" печаткою.

3. "Ощадбанк"

Переваги при оплаті через відділення банку мають в основному клієнти-пенсіонери. Їм не потрібно платити комісію. Як і в "Укрпошті", зручно отримати пенсію і в цьому ж відділенні заплатити за квитанціями.

Тим, хто пенсію у банку не отримує і у кого немає картки банку, покладена комісія — 0,5%, але не менше 7 грн.

Плюси: для пенсіонерів безкоштовно, невелика комісія для інших.

Мінуси: необхідно йти до відділення. У "Ощадбанку", як і у інших фінансових установ, є система оплати комунальних послуг онлайн, але про це — нижче. 

4. Оплата онлайн на сайтах банків

Першим на українському ринку оплачувати комуналку в своєму кабінеті на сайті банку запропонував клієнтам "ПриватБанк". Зараз подібні пропозиції вже є практично у кожній фінансовій установі.

Банки практично завжди стягують відсоток за онлайн-оплату комунальних послуг. Умови різні. Наприклад, "ПриватБанк" при оплаті послуг через систему Приват24 стягує від 1 до 3 грн за кожну квитанцію. "Креді Агріколь" бере 1,5%, але не менше 3 грн за квитанцію

"Райффайзен Банк" і ПУМБ проводять комунальні онлайн-платежі безкоштовно.

Плюси: не треба нікуди ходити, квитанції приходять на пошту.

Мінуси: необхідно реєструватися в системі банку, банк може брати комісію, немає квитанції з "мокрою" печаткою.

5. Monobank

Оплачувати комуналку за допомогою цього сервісу можна виключно через додаток, встановлений на смартфоні. Квитанція про оплату приходить у PDF-форматі на електронну пошту платника. Процедура практично не відрізняється від процесу оплати комунальних послуг у додатках "ПриватБанку" та "Ощадбанку".

Плюси: можна оплатити комунальні послуги в будь-якому місці і в будь-який час без комісії.

Мінуси: потрібно встановити додаток, немає квитанції з "мокрою" печаткою.

6. Платіжні системи

В Україні працює кілька спеціалізованих сайтів, через які можна переводити гроші на картки та рахунки, зокрема — рахунки комунальних підприємств.

Portmone дозволяє сплатити комуналку картою будь-якого банку. Сервіс пропонує два тарифних плани. В одному немає щомісячного тарифу, але можна оплатити послуги тільки трьох компаній, комісія з кожного платежу складе від 0,5% до 1,5%, мінімум 3 гривні. Другий варіант — 25 гривень абонплати і ніяких комісій.

За таким же принципом працює EasyPay. У шаблонах цієї платіжної системи представлені "Харківські теплові мережі", "Харківенергозбут", "Харківгаз Збут", КП "Харківводоканал" і компанії, що обслуговують домофони. Щоб заплатити за послуги інших організацій, треба знати їх реквізити. Комісія — 3 грн за квитанцію.

Плюси: можна платити, не виходячи з дому, картою будь-якого банку.

Мінуси: є комісія.

7. Сайти КП

Заплатити за послуги можна і на сайтах комунальних підприємств. Для оплати кожного рахунку доведеться реєструватися або вводити номери особових рахунків. До того ж "Харківобленерго" і "Харківгаз Збут" навіть розробили мобільні додатки, через які можна, зокрема, заплатити за послуги підприємств.

Плюси: можна заплатити за послугу, не виходячи з дому.

Мінуси: необхідно заходити на сайт кожного підприємства окремо і знати номери особових рахунків.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.