Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

03 грудня, 2020 - 12:41

Харківський зоопарк засекретив ціни на будівництво океанаріуму

Загальна сума, яка піде на океанаріум, складе 475 млн гривень.

Порівняти ціни на матеріали з ринковими не можна через прихований кошторис.

Харківський зоопарк уклав договір з фірмою "Трест Житлобуд-1" про будівництво океанаріуму за 475 356 218 гривень. Це виявилося дешевше на 3% від очікуваної вартості. Однак порівняти ціни на будматеріали не можна, оскільки кошторис прихований,

з посиланням на відповідний тендер.

"Підсумкова відомість ресурсів і кошторису не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів і устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Вартість договору на 3% нижче від очікуваної вартості закупівель в 488,01 мільйона гривень", пишуть "Наші гроші" з посиланням на відповідний тендер.

"Підсумкова відомість ресурсів і кошторису не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів і устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Вартість договору на 3% нижча від очікуваної вартості закупівель в 488,01 мільйона гривень", — зазначили розслідувачі.

Будувати океанаріум фірма-підрядник буде до кінця 2021 року. У зоні "Водний світ" зведуть двоповерхову напівкруглу будівлю з котельнею, встановлять інженерні мережі та протипожежні системи, впорядкують і озеленять прилеглу територію. Загальна площа океанаріуму складе 4930 квадратних метрів. Як відзначили "Наші гроші", 39% робіт виконає субпідрядник — "Південспецатоменергомонтаж".

Відзначимо, "Трест Житлобуд-1" і "Південспецатоменергомонтаж" належать ексдепутату Харківської обласної ради від "Партії регіонів", зараз — члену виконавчого комітету Харківської міської ради Олександру Харченку.

За 12 років "Трест Житлобуд-1" отримав державних підрядів на 3,48 мільярда гривень, в тому числі з 2017 року — 2,08 мільярда гривень на реконструкцію Харківського зоопарку.

В аукціоні брали участь лише дві фірми. Єдиним конкурентом "Трест Житлобуду-1" стала фірма "Індіго Груп", яка неодноразово ставала учасником кримінальних проваджень. Вона запропонувала свої послуги за 477 474 108 гривень, що виявилося на 2 117 890 гривень дорожче пропозиції "Тресту Житлобуду-1".

Як писав KHARKIV Today, ще 2,3 мільйона гривень Харківський зоопарк витратив на проєкт океанаріуму. Це — проєкт з графічною складовою (плани, фасади, види, розрізи, схеми, конструкції) і текстовою (відомості, специфікація і загальні дані).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.