Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Госпіталізація хворих коронавірусом: що змінилося в Харкові через півроку карантину

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Сьогодні "швидкі" везуть пацієнтів з симптомами коронавірусу до міської лікарні №25.

У Харкові лікарні почали приймати людей з підозрою на коронавірус за графіком. Півроку пацієнтів везли до "інфекціонки".

З 16 вересня прийом харків'ян з симптомами коронавірусу почала міська лікарня №25, там розгорнули 100 ліжок і планують ще 80. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух.

"Додатково включена 25 лікарня, яка вже визначила 100 ліжок для прийому і також готується ще додатково 80 ліжок. Зараз вони чекають проведення сесії міськради і виділення грошей для проведення кисню, тобто, потенційно ми отримаємо 180 ліжок. Сьогодні ми розробили графік, який дозволяє вже лікарням по черзі приймати. Таким чином, станом на позавчорашній день, 16 вересня, брала 25 лікарня, вчора, 17 вересня, у нас приймала "інфекціонка", сьогодні, 18 вересня, у нас також знову приймає 25 лікарня, оскільки у неї фактично ліжковий фонд  вільний. Завтра ми теж плануємо "інфекціонку", після того буде приймати 13 лікарня, наступна — 17 лікарня. У нас ще є чорнобильська, тобто ми розуміємо, що там ліжок, можливо, найменше і вони вже значно довше приймають хворих, тому в цю добу ми будемо приймати у двох лікарнях — "інфекціонці" і чорнобильській", — пояснив чиновник.

Пастух уточнив, графік не постійний і якщо будуть відхилення, то його в робочому режимі поміняють. Завантаженість ліжок в лікарнях у нас вища за середню по Україні, але цифра зовсім не критична.

"Станом на сьогоднішній день в області визначено 2700 ліжок в цілому, на даний момент визначено 170 ліжок інтенсивної терапії. На 09:00 18 вересня, на стаціонарному лікуванні перебувають 684 хворих лабораторно підтверджених, з них 535 — місто Харків і 149 пацієнтів в районах області. Якщо говорити по завантаженості ліжок, то на даний момент у нас в середньому по Україні 44%, в Харківській області — 51%. Вона вища, ніж по Україні, але ліжковий фонд у нас є частково в наявності, з достатнім запасом", — розповів він.

Заступник голови Харківської ОДА нагадав, раніше основне навантаження на себе брала "інфекціонка".

"Інфекційна лікарня в Харкові єдина, яка може надавати послуги з лікування інфекційних захворювань. Далі підключали чорнобильську, міські лікарні, ліжковий фонд у них був невеликий, там по 60 ліжок у нас було в лікарнях №13 та №17. Тому фактично обласна інфекційна лікарня приймала всіх хворих ... Це викликало певні незручності, але з іншого боку ми могли фактично мати постійно певний резерв на той випадок, якщо наступного дня, через день відбувалося різке збільшення госпіталізацій", — додав Пастух. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.