Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як в Харкові перевіритися на коронавірус

Фото:ТСН
Поставку експрес-тестів чекають державні лікарні і приватні клініки.

У лікарні Харківської області сьогодні мають надійти експерт-тести на коронавірус, які прилетіли вночі із Китаю. В Україну привезли 250 000 тестів, скільки з них дістанеться області — поки невідомо. Поки що перевіритися на COVID-19 можна тільки в Харківській обласній інфекційній лікарні.

Тести закінчились

Якщо вірити статистиці, то в Харківській області поки не зафіксували жодного випадку коронавірусної інфекції. Але це, скоріше, тому, що фіксувати нічим. На сьогоднішній день тест-системи є тільки в Обласній інфекційній лікарні. При цьому результатів тестування потрібно буде почекати.

"Через 5 годин ми в дослідженні матеріалу — це може бути сироватка крові або слина — можемо виділити РНК-вірус", — розповів директор "Обласної клінічної інфекційної лікарні" Павло Нартов.

Ще 25 лютого до лікарні завезли 100 експрес-тестів. Вони дають результат через 10-15 хвилин, але його потім необхідно підтверджувати в лабораторії в Києві. Частину цих тестів уже використовували для пацієнтів, у яких була підозра на COVID-19, жоден з них не виявився позитивним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять харківських лікарень отримають по одному апарату ШВЛ, тести - в дорозі.

Неможливо поки перевіритися на коронавірус і в приватних медичних центрах Харкова. В "Медичному центрі здоров'я", єдиній приватній клініці в місті, де їх проводили, закінчилися тест-системи.

"Нові будуть не раніше, ніж через тиждень. Такий тест буде коштувати не менше 980 гривень, але, швидше за все, більше, тому що ми замовили дорожчі тести", — розповіли в call-центрі клініки.

инфографика

Ще один приватний центр, "Евіва", також очікує поставок тест-систем, але там поки не готові сказати, коли зможуть проводити аналіз. В інших приватних медичних центрах на питання про тест на коронавірус відповідають відмовою.

Купити тест самому і прийти з ним в лабораторію теж навряд чи вийде. Наприклад, на сайті інтернет-магазину Medmag значаться тест-системи по 11 тисяч 815 гривень, але в наявності їх немає.

"Найближчим часом поставки не плануються. Ці тести якщо і приходять нам, то їх відразу забирають державні структури, у вільному продажу їх практично немає", — розповів співробітник магазина.

Нагадаємо, заступник голови облради Володимир Скоробагач, у дружини якого діагностували коронавірус, купував тест у київській клініці  за 15 тисяч гривень, аналіз овідправили до Німеччини.

Запитайте у сімейного лікаря 

У Міністерстві охорони здоров'я радять не займатися самолікуванням і самодіагностикою, а зателефонувати сімейному лікарю, якщо є підозрілі симптоми (див. Інфографіку). Ті громадяни, які не встигли підписати декларацію із сімейним лікарем, повинні звернутися до найближчої поліклініки.

"Телефонуйте до поліклініки за місцем проживання, за вами тимчасово закріплять сімейного лікаря, а далі він розповість, що робити", — розповіли KHARKIV Today на гарячій лінії Обласної інфекційної лікарні.

Особливу увагу своєму здоров'ю лікарі і чиновники просять приділити тим, хто недавно приїхав із-за кордону. Їм теж слід звернутися до поліклініки.

"Вони, перш за все, повинні зустрітися із сімейним лікарем, повідомити про здоров'я і підтримувати зв'язок. Велике прохання робити це в першу чергу. Якщо декларацію не уклали, то звернутися до найближчої лікарні і підтримувати зв'язок із лікарем", — заявила заступник мера з питань охорони здоров'я та соціальної політики Світлана Горбунова-Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків не готовий до епідемії коронавірусу: лікарям бракує масок і захисних костюмів

"Швидку" слід викликати лише в тому випадку, якщо стан різко погіршився, а температура тіла піднялася вище 38 градусів. Експрес-тестів у медиків "швидких" не буде, вони просто доставлять пацієнта в опорну лікарню.

"Експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров'я для "санітарного сортування", тобто медики повинні зробити два тести: один — на грип та експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі повинні взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР ", — пояснюють в МОЗ.

Якщо хворого із підозрою на коронавірус або з уже підтвердженим зараженням немає можливості відправити в лікарню, Всесвітня організація охорони здоров'я радить організувати за ним належний догляд вдома. Експерти рекомендують помістити його в окрему кімнату, якщо немає можливості — на відстань не менше метра від інших членів сім'ї. Доглядом за хворим повинна займатися одна людина, у якої немає проблем зі здоров'ям. Хворому треба виділити окремий посуд, рушники, постільну білизну, дезінфікувати речі в його кімнаті, часто провітрювати квартиру. Постіль і одяг хворого слід прати при температурі 90 градусів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.