Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Загроза вторгнення Росії: мета — Київ, Верховна Рада, капітуляція України — The Guardian

Иллюстративное фото: УП
Незважаючи на перевагу Росії в силах, Збройні сили України не так легко перемогти.

Британські експерти прогнозують тривалу боротьбу, в якій Росія зазнає значних втрат.

У ході можливого вторгнення в Україну Росія першочергово буде прагнути капітуляції влади у Києві. Для цього російські війська завдаватимуть ударів по урядових будівлях. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на власні джерела, передає "НВ".

Британське видання вказує, що Росія має перевагу в сухопутних, морських і повітряних силах, тому може вдатися до атаки одночасно на кількох фронтах — з північного сходу, Донбасу та Криму. Гіпотетично сухопутні війська в Білорусі, за підтримки авіаударів, можуть очолити блискавичний рух на південь, щоб захопити Київ.

За планами Кремля, українська армія після оточення була б змушена капітулювати.

Основною метою Росії The Guardian називає швидку капітуляцію влади у Києві та "нейтралізацію" українських лідерів.

"Основними цілями будуть Офіс президента, Верховна Рада, міністерства, українські ЗМІ та Майдан Незалежності — символічне місце українських продемократичних революцій", – йдеться у повідомленні.

Також аналітики кажуть, що Росія могла б вибрати і скромний та менш ризикований наступ, щоб захопити додаткові території на сході України та на Донбасі, водночас продовжуючи говорити про незалежність промосковських "республік". Росія також може спробувати захопити основні порти України — Маріуполь на Азовському морі та Одесу на Чорному морі, і таким чином створити сухопутний коридор до Криму.

Водночас, британське видання зазначає, що Збройні сили України не так легко перемогти. До бою можуть приєднатися і цивільні. Британські експерти прогнозують тривалу боротьбу, в якій Росія зазнає значних втрат.

"Основне бажання Путіна — інституційно слабка, залежна від РФ Україна, підконтрольна Кремлю та віддалена від Заходу, як зараз Білорусь. Росія воліла б, щоб Україною керували промосковські політики, яких вона сама призначатиме", — підсумуває видання.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.