Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Європарламент визнав Росію спонсором тероризму

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У резолюції Європарламенту згадали звірства в Ізюмі.

Європарламент визнав, що Росія невибірково обстрілює житлові райони та цивільну інфраструктуру в Україні, внаслідок чого загинули тисячі людей.

23 листопада Європейський парламент підтримав резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму. "За" резолюцію проголосували 494 членів Європарламенту, 58 були проти, ще 44 утрималися. Про це повідомляє "Європейська правда".

У резолюції сказано, що під час російських обстрілів загинули тисячі українців, на окупованих територіях загарбники страчують людей без суду та слідства, викрадають мешканців, ґвалтують, катують та вчиняють інші звірства. Зокрема, згадані масові вбивства у Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, удар по маріупольському театру і залізничному вокзалу у Краматорську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статус кандидата в члени ЄС: що це дасть Україні та Харкову

Члени Європарламенту зазначили, що Росія порушує принципи Статуту ООН. Через неї сталася гуманітарна криза у Маріуполі, вона перекриває доступ жителів України до газу, електрики, води та інтернету, основних товарів та послуг. Європарламент засудив напади Росії на Україну та її звірства.

"Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані Російською Федерацією проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення і засуджує ці напади і звірства та інші акти, які Росія вчиняє для досягнення своїх деструктивних політичних цілей в Україні та на території інших країн; у світлі вищезазначеного визнає Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму", — сказано у резолюції.

Європарламент закликав держави-членів Євросоюзу розробити правову базу для того, щоб визначати держав як спонсорів тероризму та застосовувати до них обмежувальні заходи, скоротити дипломатичні відносини з Росією та прискорити роботу над дев'ятим пакетом санкцій проти Росії.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на рішення Європарламенту. У своєму коментарі він наголосив на ізоляції та притягненні Росії до відповідальності.

"Вітаю рішення Європарламенту про визнання Росії державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму. Росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі", — зазначив Зеленський.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.