Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні звільняють усіх обласних військкомів

Фото: Офіс президента
Зеленський наказав замінити керівників ТЦК на ветеранів бойових дій

Рішення щодо звільнення військкомів ухвалене за результатами перевірок.

У п'ятницю 11 серпня пройшло засідання Ради національної безпеки та оборони України. На засіданні президентові України Володимиру Зеленському доповіли щодо результатів перевірки терцентрів комплектування та соцпідтримки. Під час перевірок зафіксували випадки корупції. Серед таких були ті, що стосуються загальної мобілізації. Це становить загрозу нацбезпеці України. Тому усіх обласних військкомів вирішили звільнити.

"Наші рішення. Звільняємо всіх обласних "воєнкомів". Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна та чому цинізм і хабарництво під час війни — це державна зрада. Натомість воїни, які пройшли фронт або які не можуть бути в окопах, бо втратили здоров'я, втратили кінцівки, але зберегли свою гідність і не мають цинізму, — саме їм можна довірити цю систему комплектування", — сказав Володимир Зеленський.

Як пояснили на сайті Офісу президента, на сьогоднішньому засіданні Рада національної безпеки та оборони України рекомендувала головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному призначити на посади обласних військкомів офіцерів, які беруть участь у бойових діях. Однак вони можуть призначені після того, як пройдуть перевірку Службою безпеки України.

За інформацією Володимира Зеленського, станом на сьогодні в Україні відкрито 112 кримінальних проваджень щодо співробітників територіальних центрів комплектування. Наразі вже вручено 33 підозри.

Також в Україні триває перевірка військово-лікарських комісій. Засідання Ради нацбезпеки та оборони щодо цього питання має пройти за два тижні. Президент обіцяє, що по ньому також будуть рішення.

Нагадаємо, причиною масових перевірок військкоматів в Україні стало розслідування "Української правди" про те, що родина начальника одеського обласного терцентру комплектування Євгена Борисова під час війни купила нерухомість і машини на мільйони доларів в Іспанії. Щодо Борисова робили службову перевірку, однак підстав для відсторонення не знайшли.

Згодом Президент України Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному звільнити Борисова та перевірити інших начальників ТЦК. Держбюро розслідувань відкрило провадження щодо Борисова. Борисова звільнили з посади.

Нагадаємо, Харківським терцентром комплектування керував Володимир Арап. Однак із 8 липня 2023 року Арап не виконує обов'язки. Його призначили на посаду начальника Луганського ОТЦК та СП. Керівником Харківського обласного центру комплектування призначили полковника Віктора Павлюка. Раніше він працював на Донбасі та Чернігівщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.