Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні почали перевіряти усіх воєнкомів і воєнкомати: куди повідомляти факти

Фото: KHARKIV Today
Перевірки будуть стосуватися способу життя начальників ТЦК і безпосередньо терцентрів.

Після гучного скандалу зі звільненням Одеського віськового комісара у Харківській області в усіх областях України перевірять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Наразі вже створена комісія для перевірки роботи ТЦК. До неї увійдуть співробітники Національної поліції, Держбюро розслідувань, Служби безпеки України та Національного агентства з питань запобігання корупції. Комісія буде перевіряти, зокрема, спосіб життя керівництва ТЦК та відповідність роботи військкоматів чинному законодавству (як працює, чи є скарги). Перші результати комісія має надати за місяць. Відповідальним за роботу комісії президент призначив першого заступника міністра оборони України, генерал-лейтенанта Олександр Павлюка. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

"Глобальну перевірку ми не зможемо зробити. Але, я думаю, що вона дасть можливість визначити, наскільки той чи інший керівник відповідає вимогам до нього", — розповів Павлюк.

У Міноборони обіцяють після знаходження фактів корупції й зловживань застосовувати "жорсткі кадрові та правові рішення". Перевірки не впливатимуть на мобілізацію.

За словами першого заступника міністра оборони, тільки за цей рік із 203 голів терцентрів комплектування 25 уже замінили. Причини він не озвучив.

Крім того, створена група від Збройних сил України, яка буде аналізувати виконання завдань, приймати інформацію від людей, аналізувати її. Жителі можуть повідомляти про проблеми у роботі терцентрів комплектування за номером телефону: 0 800 31 01 79, — або електронною поштою: tckreport@gmail.com.

"Отримані за зворотним зв'язком відомості ретельно перевірятимуться для недопущення ворожих "вкидів" з метою дестабілізації та збою мобілізаційного процесу в Україні", — зазначили у Міноборони.

Причиною масових перевірок стало розслідування "Української правди" про те, що родина начальника одеського обласного терцентру комплектування Євгена Борисова під час війни купила нерухомість і машини на мільйони доларів в Іспанії. Щодо Борисова робили службову перевірку, однак підстав для відсторонення не знайшли.

Згодом Президент України Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному звільнити Борисова та перевірити інших начальників ТЦК. Держбюро розслідувань відкрило провадження щодо Борисова. Борисова звільнили з посади.

Нагадаємо, Харківським терцентром комплектування керує Володимир Арап.

Як писав KHARKIV Today, офіцер одного з територіальних центрів комплектування та соцпідтримки у Харкові і колишній тероборонівець за гроші допомагали ухилянтам.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.