Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні зростуть тарифи на електроенергію

Відповідне рішення ухвалив Кабмін.

Українці платитимуть 2,64 гривні за кіловат-годину замість 1,44 або 1,68 гривні.

30 травня на засіданні Кабінету міністрів України ухвалили рішення щодо підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 гривні за кВт. Здорожчання пов'язано із необхідністю проведення ремонтних робіт пошкодженої через російські обстріли енергетичної інфраструктури, аби підготуватися до наступного опалювального сезону. Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

"Україна пройшла найскладнішу зиму в історії в умовах масованих російських атак на енергосистему. Наразі триває наймасштабніша ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури за весь час української Незалежності. Масштаби пошкоджень і втрат значні. Підвищення тарифу — це внесок у забезпечення стійкості системи", — сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

За інформацією "Української правди", новий тариф має набути чинності вже 1 червня.

Міністр пояснив, що спочатку до Міністерства енергетики надійшло звернення від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), в якому пропонували підвищити тариф на електроенергію для населення у два етапи до ринкового рівня — до 2,88 гривні за кіловат-годину (з ПДВ) і до 5,5 гривні. Міненергетики трохи знизило тариф на першому етапі.

"Але ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2,64 грн/кВт-год. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему", — сказав Галущенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні залишили фіксовану ціну на газ

Таким чином, після підвищення тарифу на електроенергію для однієї української родини сума в платіжці збільшиться до 250 гривень. При цьому, планують зберегти субсидії для жителів та збільшити фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення.

У Міненергетики припускають, що й наступного опалювального сезону Росія продовжить обстріли об'єктів енергетики в Україні, тому наразі Україну залучає всі можливі ресурси, аби відновити та захистити такі об'єкти.

Зазначимо, наразі населення України, яке споживає електроенергію обсягом менше ніж 250 кіловат-година, сплачують 1,44 гривні за кіловат-годину. Для тих жителів, у яких споживання більше, кіловат-година обходиться у 1,68 гривні.

Як писав KHARKIV Today, 25 квітня Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови від 5 червня 2019 року "Про затвердження положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії". За документом, фіксована ціна на електроенергію мала діяти до 31 травня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.