В Україні знову відтермінували військовий облік жінок
Заборони щодо виїзду за кордон жінок із 1 жовтня немає.
В Україні знову відтермінували військовий облік жінок до 1 жовтня 2023 року. Наразі профільний комітет Верховної Ради України доопрацьовує проєкт закону "Про внесення змін до ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
"Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету. Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року", — написала на своїй сторінці у Facebook Ганна Маляр із посиланням на відповідний наказ міністра оборони від 6 вересня.
Як пояснила Ганна Маляр, наказом міністра оборони лише відтерміновуються строки добровільного взяття жінок на облік, а не вносяться зміни до закону. За рік профільний комітет Верховної Ради зможе доопрацювати та внести відповідні зміни до законодавства, які ухвалить Верховна Рада. Після ухвалення закону необхідності відтерміновувати строки наказами Міноборони не буде.
"Ми ж в межах своїх повноважень можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік — до 1 жовтня 2023 їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки й зради. Ніяких обмежень для жінок не існує", — зазначила Ганна Маляр.
За інформацією Генерального штабу Збройних сил України, на сьогодні в Україні немає гострої потреби у збільшенні кількості жінок на військовому обліку.
Як писав KHARKIV Today, станом на липень цього року в Україні на військову службу був призваний 1% жінок. Більшість — на посади медиків, психологів, зв'язківців, діловодів, кухарів. Заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ВСУ Олексій Громов казав, що потреба у таких фахівчинях залишається, але служити вони будуть на добровільній основі. Сьогодні список із 14 спеціальностей, які потрапляють під військовий облік, у Міноборони спростовують.