Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні скасували перехід на літній час

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
1
Верховна Рада ухвалила законопроєкт уцілому.

Цієї осені в Україні буде останнє переведення часу.

У вівторок 16 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №4201 "Про обчислення часу в Україні", який передбачає скасування переведення часу в Україні із зимового на літній. Законопроєкт у цілому підтримав 261 народний депутат. Про це повідомив нардеп Ярослав Залізняк.

"Тобто в цьому році ми ще в останню неділю (27-го) жовтня переведемо стрілки на зимовий час, і далі вже переведення на літній час з 2025-го та далі не буде", — пояснив Залізняк.

Зазначимо, проєкт закону зареєстрували у Верховній Раді ще восени 2020 року. Його ініціатором є нардеп Руслан Стефанчук. У пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що за допомогою нього буде захищена територіальна цілісність країни.

"Законопроєкт, що вноситься, не тільки спрямований на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій", — зазначається у пояснювальній записці.

Також ініціатор законопроєкту пояснив, посилаючись на "думку більшості науковці та лікарів", що переведення стрілок годинника на одну годину вперед та назад негативно позначається на здоров'ї людей, бо їм потрібно адаптуватися до змін. При цьому, переведення часу не допомагає заощадити енергію, а лише викликає погіршення стану людини.

"Такий "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли", — сказано у пояснювальній записці.

Нагадаємо, щороку в Україні перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. В останню неділю березня країна переходить на літній час. Традиція крутити стрілки з'явилася ще в 1981 році в Радянському Союзі, дати переводу змінювалися, але принцип був один: влітку відсунути світлу частину дня до вечора і заощадити електроенергію. Світлими літніми вечорами люди не вмикають світло, повертаючись з роботи додому.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.