Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні планують надавати компенсацію за розмінування територій

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
1
Отримати компенсацію зможуть аграрії та стратегічні підприємства.

У проєкті державного бюджету України на 2024 рік заклали на гуманітарне розмінування два мільярди гривень.

В Україні планують запустити ринок послуг із гуманітарного розмінування у системі публічних закупівель ProZorro. Наразі розробляється механізм надання компенсації за розмінування. Отримати компенсацію зможуть аграрії та стратегічні підприємства. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області будуть навчати саперів

"Створюємо прозорий ринок послуг із розмінування. Якщо аграрна або інша компанія через ProZorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу та відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, в такому разі держава буде повністю або частково компенсувати витрати. Це має суттєво прискорити процес очищення земель там, де це можливо. Це визначить визначення пріоритетних земель, тому що аграрії знають краще, що потрібно їм у першу чергу", — сказав Шмигаль.

Як розповів прем'єр-міністр України, пілотний конкурс із продажу послуг із розмінування вже провели у Житомирській області. За допомогою нього вдалося зекономити 100 000 гривень бюджетних коштів.

Для процесу розмінування планують залучати й міжнародні кошти. Зокрема, у середині жовтня у Хорватії має відбутися Міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України. На ній шукатимуть донорів для цього напрямку.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області розміновано 900 гектарів сільськогосподарських земель. Понад 570 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.