Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області будуть навчати саперів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Додаткові піротехнічні розрахунки потрібні, аби швидше розмінувати регіон.

За рік планують навчати 3000 саперів.

У понеділок 28 серпня заступник голови Харківської обласної адміністрації Євген Іванов зустрівся з представниками програми розвитку ООН. На зустрічі обговорювали питання енергетичної безпеки Харківщини, розвитку бізнесу та пришвидшення темпів розмінування. Аби регіон скоріше розмінувати, планують запустити програми з навчання саперів. Однак для цього потрібна спецтехніка й спорядження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київський всюдихід допомагає розміновувати Харківську область

"За попередніми підрахунками, інструктори можуть навчати близько 3000 фахівців на рік. Це значно покращить ситуацію щодо гуманітарного розмінування. Будемо щиро вдячні за допомогу у навчальній техніці", — сказав Іванов.

В інших питаннях, зокрема, заходах із захисту енергетичної інфраструктури, ООН також допомагатиме. Наразі будують обладнання, за допомогою якого зможуть надавати жителям газ.

"Ми готові надавати всебічну допомогу в цьому питанні. Стартувало будівництво на одному з родовищ критично важливого обладнання, що дасть змогу забезпечувати місцеве населення блакитним паливом. Роботи плануємо завершити до початку наступного опалювального сезону", — сказав постійний представник програми розвитку ООН Яко Сільє.

Як писав KHARKIV Today, до розмінування територій Харківщини долучаються іноземні спеціалісти. Вони розробляють карту замінованих сільськогосподарських угідь, де фіксують місця влучань, чи велися на території бойові дії, а згодом досліджуватимуть придатність ґрунту для ведення сільського господарства.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.