Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні перевірять обленерго через графіки відключень світла

Перевірки доручило провести Міненергетики.

Від операторів систем розподілу вимагають чіткого дотримання графіків відключень за відсутності аварійних ситуацій.

Міністерство енергетики України доручило Державній інспекції енергетичного нагляду України провести позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергії. Про це повідомили на сайті Міненергетики.

"Для посилення контролю за складанням та виконанням графіків погодинних відключень Міненерго видало наказ, згідно з яким Держенергонагляд протягом періоду воєнного стану здійснюватиме позапланові перевірки на об'єктах енергетики", — сказано у повідомленні.

До перевірок коректності застосування графіків відключень, дотримання операторами систем розподілу їх термінів і тривалості також залучать Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Службу безпеки України та національну енергетичну компанію "Укренерго".

Перевірятимуть не тільки графіки відключень, а й технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.

Крім того, представники Держенергонагляду будуть чергувати на диспетчерських пунктах операторів систем розподілу (ОСР) та операторів систем передачі (ОСП). Чергування проводитимуть в ранкові та вечірні пікові години. Це вводять для того, щоб контролювати дотримання графіків відключення світла.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив: енергетики працюють цілодобово для того, щоб відновити електропостачання, при цьому, важливо, аби всі енергетичні компанії та оператори систем розподілу працювали злагоджено й відповідально, враховували потреби споживачів.

"Графіки відключення електроенергії мають бути складені та застосовуватись відповідно до вимог чинного законодавства та максимально, наскільки це зараз можливо, враховувати потреби споживачів. Оператори систем розподілу мають чітко дотримуватися цих графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій", — сказав Галущенко.

Як писав KHARKIV Today, мер Харкова Ігор Терехов звернувся до "Харківобленерго" та голови ХОВА Олега Синєгубова з проханням скласти чіткі графіки відключень світла та значно скоротити період відключень.

При цьому, раніше у "Харківобленерго" повідомили, що жителі Харківщини не зможуть дізнатися період відключення світла.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.