Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У "Харківобленерго" розповіли, чому не попереджають про відключення світла

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Дефіцит потужності наразі складає 27%.

Жителі Харківщини не зможуть дізнатися період відключення світла.

Рішення про обмеження споживачів в електропостачанні ухвалює національна енергетична компанія "Укренерго". Це відбувається у режимі реального часу. Назвати точну кількість годин відключення світла неможливо — все залежатиме від того, скільки часу знадобиться на відновлення балансу в енергомережі України. Про це повідомили у компанії "Харківобленерго".

"На жаль, в ці дні ми не можемо точно до години вказати періоди відключень, адже рішення про обмеження приймаються диспетчерами "Укренерго" у режимі реального часу, виходячи із ситуації в мережі. Сім'ї енергетиків та самі працівники енергетичної сфери так само потерпають від відключень електроенергії, як і ви. І так само не знають, скільки ще знадобиться часу на відновлення балансу в енергетичній системі. Не витрачайте час на сварки і дзвінки на всі можливі номери, щоб дізнатися, коли буде світло. Точної відповіді ви, на превеликий жаль, не отримаєте", — розповіли у "Харківобленерго".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світла може не бути по 8-9 годин: на Харківщині застосовують жорсткі графіки

Станом на 11:00 30 листопада забезпечено 73% потреб споживання електроенергії в Україні. У першу чергу живлення подають на об'єкти критичної інфраструктури в усіх областях України. Сюди входять котельні, газорозподільчі станції, водоканали, очисні споруди, громадський електротранспорт. 

Однак дефіцит потужності наразі складає 27%. В усіх регіонах країни діють погодинні та аварійні відключення. Аварійні вводять для того, щоб уникнути аварій у мережах.

"Дефіцит електроенергії в системі зберігається. Наразі це 27% від загального обсягу споживання. У зв'язку з цим в усіх областях України введені і планові, і аварійні графіки обмеження споживання.  Підкреслюємо: контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати енергосистему та запобігти більш масштабним аварійним ситуаціям у мережах!", — пояснили в "Харківобленерго".

Світло у домівки споживачів повернуть тоді, коли енергетики проведуть ремонтні роботи і баланс у мережі відновиться. Жителів закликають набратися терпіння, оскільки ситуація — надзвичайна.

"Шановні споживачі, почуйте нас! Це не планові ремонти, які енергетики звикли робити. Це надзвичайна ситуація та дуже серйозний виклик, який вперше постав перед країною за всю її історію. Будь ласка, наберіться терпіння і довіртеся професіоналам. Світлі часи обов'язково настануть! І в цьому буде заслуга не тільки енергетиків, а кожного з вас!", — звернулися до жителів у "Харківобленерго".

Нагадаємо, з понеділка 28 листопада у Харківській області діє новий графік погодинних відключень. Згідно з ним, світло повинні були вимикати лише на три години в день. Однак через дефіцит потужності введені аварійні відключення. Деякі споживачі не мають електрики по 12 і більше годин на добу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.