Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нову хвилю біженців зі сходу на захід України очікують восени

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Це може бути пов'язано із стартом опалювального сезону.

За прогнозом, евакуюються більше 500 000 людей. 

Підготовка до зими почалася. Однак є населені пункти, де газопостачання неможливо відновити. Крім того, окупанти продовжують цілеспрямовано знищувати інфраструктуру українських міст і селищ. Про це повідомила міністр з питань реінтеграції з тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. 

"Зима буде складною, найскладнішою за всі роки незалежності, ми до неї теж готуємося. Ті, хто зараз у санаторії літнього типу, коли немає належного обігріву, будуть переселені в місця, де є такий обігрів. Якщо це заклади освіти — вони теж будуть використовуватись. Ми вирішили з керівництвами обласних військових адміністрацій, що саме вони дадуть нам план, куди і кого можна перемістити, де треба утеплити і в який спосіб це зробити", — пояснила вона.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківʼян просять допомоги з підготовки до опалювального сезону

За словами Верещук, очікується нова хвиля переміщень. Евакуюватися можуть ще близько півмільйона українців. Здебільшого люди поїдуть в західні області України.

"Лише 4,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб зареєстровані, а майже 7 мільйонів, які є внутрішньо переміщеними особами. Ми також прогнозуємо нову хвилю переміщень — зі сходу на захід. Це більше 500 000 ми прогнозуємо людей, які виїдуть. До прикладу, зараз Запорізька область — Мелітополь, Енергодар і інші міста, вони фактично відрізані від газопостачання. Ми розмовляли з керівництвом ОВА — немає змоги відновити газопостачання. А відтак люди змушені будуть виїжджати і шукати прихистку на Західній Україні", — поінформувала міністр.    

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із початку війни окупанти вбили 960 жителів Харківщини

Нагадаємо, станом на 15 липня у Харківській області зареєстровані близько 232 000 внутрішньо переміщених осіб, які стали на облік після 24 лютого. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.