Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Навушники: різновиди та функціональні особливості

У багатьох сучасних користувачів невід'ємною частиною всього набору аксесуарів є навушники.

З їх допомогою можна слухати музики з ноутбука, ПК, смартфона, mp3-плеєра і навіть розумного годинника. Також вони є відмінним способом розслабитися та відволіктися від зовнішніх шумів. Пристрої випускаються у різному виконанні, відрізняються великим набором технічних характеристик та зовнішніми особливостями.

навушники

Серед найбільш відомих виробників можна відзначити Xiaomi, JBL, Apple, Sony, Panasonic, Beats, Meizu, Logitech та багато інших. Перш ніж купити навушники необхідно ознайомитися з їхньою продукцією, оцінити технічні параметри та характеристики, призначення та особливості. Під багато конкретних цілей та завдань є відповідні формати виконання.

Різновиди навушників

Основна класифікація — це виконання та конструкція. Виходячи з цього, запропоновано такі категорії навушників:

  • накладні (найзвичніші та універсальні, динаміки встановлені у дві амбушюри з поролону, накладаються зверху на вуха);
  • вкладиші (вставляються у вушну раковину, дуже зручні та практичні, але при активності можуть випадати);
  • вакуумні (ідеальне рішення для активних людей, вставляються у вушний канал завдяки м'якому силікону, що й гарантує захист від зовнішніх шумів і водночас міцно сидять у вухах);
  • повнорозмірні (великі, доповнюються оголов'ям для додаткової фіксації, повністю охоплюють вуха і не сильно притискаються до голови);
  • TWS (навушники не пов'язані між собою ні з пристроєм, працюють окремо, але в тандемі, застосовуючи бездротові технології).

Кожна група доповнюється різними видами навушників. Вони можуть бути повністю відкритими, напівзакритими, захищають від зовнішніх шумів та багато іншого.

Додаткові категорії навушників

Ще одна класифікація навушників — їхнє призначення:

  1. Для ПК. Вони можуть бути бездротовими та провідними, доповнюються мікрофоном для зручності спілкування та вирішення робочих завдань;
  2. Для телефону. Легкі та компактні, мобільні та практичні, легко поміщаються в кишені чи сумці;
  3. Спортивні. Максимально легкі, що міцно тримаються на вухах, захищені від вологи, води та інших факторів впливу;
  4. Ігрові. Найчастіше повнорозмірні провідні, відрізняються незвичайною формою та комбінацією відтінків, мають функціональні кнопки та міцну рамку;
  5. Студійні. Звучання нейтральне, без будь-яких вишуканих елементів в оформленні, застосовуються для вирішення професійних завдань.

Іноді можна купити єдиний варіант виконання навушників та зробити з них універсальний аксесуар під різні цілі та завдання.

Правила вдалої покупки

Якщо із загальними характеристиками все зрозуміло, слід вивчити додаткові можливості і функціонал. Деякі навушники доповнені світлодіодним підсвічуванням, складним механізмом, захисним чохлом та кейсом, вбудованим підсилювачем, активним шумоподавленням та багатьом іншим.

Крім прослуховування музики та інших джерел звуків, навушники є відмінним переговорним пристроєм, особливо бездротові моделі. Вони ідеально підходять для тих людей, яким під час розмови важливі вільні руки: водії, секретарі, програмісти та представники інших професій.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.