Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

07 травня, 2021 - 13:00

Міністр заявив, що в Україні закінчилася третя хвиля пандемії коронавірусу

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
8 травня з "червоної" зони виведуть останній регіон.

6 травня Харківська, Хмельницька та Чернігівська області залишили "червону" зону епіднебезпеки. 7 травня локдаун скасували в Запорізькій і Полтавській областях. "Червоний" рівень залишається тільки в Сумській області, але ненадовго.

Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. Єдина область, яка залишається в "червоній" зоні епідемічної небезпеки, — Сумська — завтра залишить її. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

"Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. Із завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з "червоним" рівнем епіднебезпеки", — написав Степанов на своїй сторінці Facebook.

Рішення щодо виведення Сумської області з "червоної" зони прийме Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні.

Міністр охорони здоров'я України наголосив: під час третьої хвилі у пацієнтів констатували південноафриканський штам коронавірусу. У перші тижні вірус поширювався "скаженими темпами", піковими стали кінець березня і початок квітня, летальних випадків виявилося більше, ніж в попередні хвилі.

"Третя хвиля забрала найбільшу кількість життів у порівнянні з першими двома. Адже величезна кількість хворих спровокувала величезну кількість смертей. Вірусу було все одно, кого забирати — молоду людину 37-ми років, яка вела правильний спосіб життя і займалася спортом, або літніх людей" , — пояснив Степанов.

На думку міністра охорони здоров'я, Україна впоралася з третьою хвилею пандемії коронавірусу. Жителів країни Степанов попросив продовжувати дотримуватися протиепідемічних заходів.

Як писав KHARKIV Today, 5 травня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про скасування в Харківській області "червоного" рівня епіднебезпеки і ввести в регіоні "жовтий" рівень, який став діяти з 00:00 6 травня. Обмеження для "жовтої" зони можна знайти тут.

Відзначимо, 7 травня Харківська область посіла перше в Україні місце за кількістю нових випадків коронавірусу. За добу діагноз підтвердили у 991 жителя, померли 16 чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.