Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Порожні ресторани. Як у Харкові дотримуються нових карантинних заборон

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Торгівля на винос повертається, ресторани порожні.

Три дні Харків живе за новими правилами "жовтої" карантинної зони. Без ковід-сертифіката чи негативного тесту на коронавірус не пускають у ресторани, спортзали і зоопарк.

Столики у кафе спорожніли, а для служб доставок знову почався гарячий час, як навесні 2020 року. На вході до закладів чергують охоронці, а біля них, як і півтора року тому, юрбляться кур'єри. Ресторани, кафе, спортзали знову зачинилися, але вже лише для нещеплених. Щоправда, далеко не всі згодні жити за новими правилами жовтої зони.

До кафе з документами

Найґрунтовніше до нового "пом'якшеного" локдауну підготувалися ресторани швидкого харчування. У торговому центрі "Аве Плаза" фудкорт на першому поверсі обгородили невеликим парканом, а на вході поставили двох співробітниць. Одна, з електронним термометром у руках, перевіряє ковід-паспорти чи тести і вимірює температуру. Тільки після того, як усі документи показані, а температура тіла виміряна і не перевищує норми, любителю гамбургерів дозволено зайти. Поруч стоїть каса для тих, хто не має сертифікату або не хоче сидіти у кафе. Тут видають замовлення із собою.

Цим же шляхом пішли й інші ресторани мережі: біля "Університету" і на Павлівській площі теж працюють окремі віконця для видачі замовлень на винос. Так само організована робота конкурентів "МакДональдса", мережі ресторанів швидкого харчування KFC.

авеплаза
Вхід на фудкорт у "Аві Плаза". Фото: KHARKIV Today

А ось до ресторану української кухні "Пузата хата" навіть за замовленням на винос не можна зайти, не прорвавшись із сертифікатом напереваги через двох міцних чоловіків на вході. У них також є термометри, але температуру вони не вимірюють і сертифікати у додатку "Дія" не сканують. Втім, їх не сканують майже ніде. В обідню перерву ресторан самообслуговування на Сумській напівпорожній, хоча зазвичай тут по буднях немає вільних місць. Одну із залів навіть довелося закрити.

Порожні столики й у кав'ярні на Отакара Яроша. Тут сертифікати перевіряють не біля входу, а вже за столиком чи на касі під час замовлення.

Безлюдно і на алеях зоопарку, і не лише тому, що взимку відвідувачів зазвичай стає менше. Незважаючи на те, що зоологічний сад щедро відчинив свої двері не тільки щасливим власникам "картки харків'янина", а й усім охочим, потрапити до звірів, як і раніше, непросто.

"У вівторок змушені були відмовити 30 відвідувачам. Це був перший день, коли ми працювали за новими карантинними правилами, можливо, люди просто не знали", — розповіла KHARKIV Today прессекретарка зоопарку Жанна Сусло.

Дотримуються не всі

Деякі заклади вирішили ігнорувати правила. Наприклад, у японському ресторані біля метро "Площа Конституції" у вівторок увечері у відвідувачів нічого не питали. По-різному поводяться і у спортзалах. Наприклад, у залі на Родниковій на Північній Салтівці з понеділка почали запитувати у відвідувачів сертифікати вакцинації, а на сусідній вулиці у спортзалі, розташованому у підвалі торгового центру, цю вимогу проігнорували.

Навіть ті заклади, які дотримуються карантинних обмежень, дуже незадоволені ними.

"У нас порожньо, немає нікого. Зайдіть увечері у торговий центр і подивіться — порожні ресторани, хоча минулого тижня у такі ж будні дні вечорами було досить багато відвідувачів. Звичайно, наші офіціанти запитують сертифікати, але люди дуже негативно реагують, до психозу доходить", — розповів KHARKIV Today директор ресторану "Небо" у ТРЦ "Дафі" Олексій Барков. На його думку, слідкувати за наявністю сертифікатів чи тестів у відвідувачів ресторанів мають не офіціанти, а поліцейські — лише вони мають право перевіряти документи.

У поліції кажуть, що нові правила не вплинули на кількість рейдів, які правоохоронці проводять у закладах громадського харчування з початку карантину.

"Ми регулярно проводимо такі заходи разом із Держпродспоживслужбою з перших днів карантину", — повідомила KHARKIV Today керівниця пресслужби Головного управління Національної поліції України Олена Баранник.

У Патрульній поліції кажуть, що зараз зосереджені на патрулюванні автошляхів і до ресторанів навідуватимуться лише у тому випадку, якщо надійде виклик про правопорушення.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.