Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Куди телефонувати жителям Донбасу, які хочуть виїхати до Харківської області

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
оос
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій оприлюднили алгоритм повернення до України з ОРДЛО.

Україна надасть гуманітарну допомогу тим, хто повернувся з тимчасово окупованих територій.

Жителям тимчасово окупованих територій пропонують повернутись на підконтрольні Україні території. Їх забезпечать житлом, їжею та медикаментами. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Ми готові взяти на себе відповідальність і забезпечити всім необхідним — житлом, їжею, медикаментами, всім, що необхідно, — людей, які ухвалять рішення залишити територію ОРДЛО", — сказала віцепрем'єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Міністерка наголосила: так звані евакуаційні процеси, які організували в окремих районах Донецької та Луганської областей, є незаконними та порушують міжнародні конвенції та законодавство України.

Ті, хто збирається повертатися на територію України, можуть телефонувати на гарячу лінію служб цивільного захисту за номерами:

  • Харківська область — 057-700-30-90;
  • Луганська область — 064-524-11-03, 095-910-19-20, 096-298-51-00;
  • Донецька область — 062-645-82-82, 050-347-90-70.

Як зазначили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, потрібно телефонувати після перетину КПВВ на лінії розмежування або пункту пропуску на кордоні з Росією на номери телефонів, які відповідають тій області, у якій ви знаходитесь. У службі цивільного захисту попросять повідомити деякі дані.

"У телефонному режимі ви повинні повідомити на гарячу лінію оперативної чергової служби цивільного захисту своє місце перебування (КПВВ, населений пункт, інші орієнтири або дані геолокації) та конкретизувати, якої саме допомоги ви потребуєте. Чергові гарячих ліній проінструктують вас, як діяти, куди рухатися, якщо йдеться про самостійне до місця тимчасово надання житла, пункт харчування або надання медичної допомоги", — йдеться у повідомленні.

Окрім служб цивільного захисту, звернутися можна до неурядових організацій:

Гаряча лінія для допомоги тимчасово переміщеним особам: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90. Також допомогу надає:

Як писав KHARKIV Today, 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав незалежність самопроголошених "ЛДНР". Після цього Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України, потім звернувся до українців. У зверненні глава держави сказав, що Україна залишається в межах територій, визнаних міжнародним правом, хто б які рішення не приймав, і рухатиметься мирним дипломатичним шляхом.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.