Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вигнані Шарієм депутати залишаються у Харківській міськраді

Сергій Сирота і Микита Роженко зможуть голосувати на наступній сесії Харківської міськради.

На місця Сергія Сироти і Микити Роженка, до яких застосували імперативний мандат, партія Шарія хотіла "завести" нових депутатів.

Наприкінці грудня депутатів Харківської міськради Сергія Сироту і Микиту Роженка, обраних від партії Шарія, позбавили мандатів. Партія заявила про це під час останньої сесії міськради у 2021 році. Сирота та Роженко звернулися до суду з вимогою зупинити рішення партії Шарія і заборонити міськвиборчкому приймати документи про нових депутатів. Суд відкрив провадження. Відповідне рішення 5 січня ухвалив Київський районний суд Харкова. Документ опубліковано у Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд постановив:

  • зупинити дію рішень позачергового з'їзду партії Шарія щодо відкликання депутатів Харківської міської ради Сергія Сироти і Микити Роженка;
  • заборонити Харківській міській територіальній виборчій комісії вчиняти дії, зумовлені прийняттям та надходженням до комісії рішення позачергового з'їзду партії Шарія про відкликання депутатів Харківської міськради.

На рішення суду можна подати апеляційну скаргу протягом п'ятнадцяти днів з дня його оголошення.

6 січня рішення Київського районного суду Харкова надійшло до міськвиборчкому. Про це KHARKIV Today повідомила голова Харківської міської територіальної виборчої комісії Олена Матвієнко. 14 січня члени міськвиборчкому зберуться на засідання, де приймуть рішення суду до відома.

Наприкінці 2021 року двоє кандидатів у депутати Харківської міськради замість Сироти та Роженка (за списком партії Шарія) подали заяви до міськвиборчкому, але їх не розглядали. Наразі через те, що рішення партії Шарія про мандати Сергія Сироти та Микити Роженка призупинили, зареєструвати на їхні місця нових депутатів неможливо.

На наступній сесії Харківської міськради Сергій Сирота і Микита Роженко зможуть бути присутніми як позафракційні депутати.

Зазначимо, на минулій сесії 22 грудня їх не було у сесійній залі. На той час рішення партії Шарія про позбавлення Сергія Сироту і Микиту Роженка мандатів ще не було призупинено.

Як писав KHARKIV Today, 15 грудня рішення про застосування імперативного мандату стосовно двох депутатів Харківської міськради — Сергія Сироти і Микити Роженка прийняв з'їзд політичної партії Шарія. У серпні Микиту Роженка і Сергія Сироту виключили з партії. До цього у Харківській міськраді змінили голову фракції цієї партії — із Сергія Сироти на Володимира Плетньова. За годину до кадрового рішення вийшло інтерв'ю з Микитою Роженком, де він звинуватив партійне керівництво у тиску. Зокрема, за словами Роженка, він заступився за колегу Сергія Сироту після його фото з вигнаним із партії Шарія одеським депутатом Олексієм Нагаткіним.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.