Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Політичні партії звинуватили у нагнітанні обстановки у Харківській області

На апаратній нараді у ХОДА обговорювали готовність Харківської області до можливої ескалації.

На думку голови УСБУ у Харківській області, Харківський регіон готовий до потенційної військової загрози краще, ніж у 2014 році.

Представники політичних партій вирвали з контексту фразу президента Володимира Зеленського та продовжують нагнітати ситуацію у регіоні. Так вважає голова УСБУ у Харківській області Роман Дудін. Про це він повідомив під час апаратної наради у ХОДА.

"Щодо безпеки на території Харківського регіону. Доповідатиму як керівник штабу. На сьогодні силовий та правоохоронний блоки готові як ніколи за останні вісім років до виникнення якихось надзвичайних ситуацій. За останній рік усіма підрозділами було проведено понад 134 навчання, кожні два-три дні відбуваються навчання, відпрацьовуються різні ситуації. Нам відомо понад 10 потенційних сценаріїв розвитку подій, відпрацьовано усі. Навіть за повної зміни керівного складу — все готове. Окремими політичними партіями та рухами роздмухується істерія на території Харківського регіону про можливу потенційну загрозу. Приводів для цього саме у Харківському регіоні немає", — сказав Дудін.

На думку Дудіна, силовий блок Харківської області готовий зараз на "десятку", тоді як у 2014 році був на "одиницю".

На апаратній нараді був присутній депутат Харківської облради від партії Петра Порошенка Олександр Скорик. Він порушив питання, чому не можна провести сесію раніше, а не 24 лютого, щоб виділити гроші на фінансування територіальної оборони. Звинувачення у нагнітанні він відкинув.

"Якщо ви натякаєте на нас, то ми не робимо цього. Нам ставлять питання, люди хочуть розуміти, що на нас чекає. Учасники АТО хочуть брати участь, а у них такої можливості немає, тому що територіальна оборона на нулі", — сказав Скорик.

Дудін назвав усі наративи, які озвучуються після інтерв'ю Володимира Зеленського, хайпом.

"Окремою політичною силою навколо фрази, що вирвали з контексту, накручується істерія. І у цьому я бачу розгойдування ситуації. Хайповий привід, збуджувати населення, коли потрібно об'єднатися...", — сказав Дудін.

Голова ХОДА Олег Синєгубов попросив не прив'язувати обороноздатність Харківської області до проведення сесій.

Як писав KHARKIV Today, 19 січня Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що Україна не хоче війни, але має бути до неї готовою, українців заспокоїв. Однак в інтерв'ю The Washington Post припустив, що Росія може окупувати Харків. Харківський міський голова Ігор Терехов запевнив: у Харкові не буде війни, місто залишиться українським, його не дадуть захопити. Те саме сказав голова ХОДА Олег Синєгубов про область. 

Пізніше речник Президента України Сергій Никифоров, коментуючи слова президента Володимира Зеленського про те, що Росія може окупувати Харків, повідомив, що "це був просто приклад, "гіпотетичний сценарій", а саму фразу висмикнули з інтерв'ю.

    Простий текст

    • No HTML tags allowed.
    • Lines and paragraphs break automatically.
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.