Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Добкін може використовувати персональні дані виборців для створення мережі прихильників

Михаил Добкин. Фото: Наш дом — Харьков
У кандидата у мери Харкова спростували підкуп виборців.

Михайло Добкін пропонує виборцям заповнити заяви на отримання допомоги в оплаті комунальних послуг взимку, тобто, після виборів.

Представники громадянської мережі "ОПОРА" вбачають, що персональні дані, зібрані у заявах на участь у програмі "Турбота", анонсованій громадською організацією "Наш дім — Харків" Михайла Добкіна, можуть бути використані для можливого розвитку мережі прихильників або агітаторів з загрозою їх підкупу. Про це повідомили в "ОПОРІ". 

"Так, Михайло Добкін заявив, що після перемоги на виборах міського голови має намір відразу ж запустити міську програму "Турбота", яка допоможе жителям міста оплачувати постійно зростаючі тарифи на послуги житлово-комунального господарства. За його словами, йдеться про введення у грудні міської програми, у рамках якої будуть виділяти щорічну разову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 2000 гривень, яка буде надаватися незалежно від інших соціальних державних виплат і допомог. Для отримання допомоги у майбутньому вже зараз у "Добкін Хаб" почали збирати заяви з персональними даними людей, які потребують допомоги. До заяви потрібно додавати копію паспорта, ідентифікаційний номер платника податків та номер телефону", — розповіли у громадянській мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові оновили склад міської виборчої комісії

За словами координатора "ОПОРИ" у Харківській області Миколи Зінченка, подібний збір персональних даних може бути використаний для можливого розвитку мережі прихильників або агітаторів з загрозою їх підкупу. Адже збираються дані людей, які потребують матеріальної допомоги.

Керівник передвиборчої кампанії Михайла Добкіна Володимир Єгоров заявляє, що ніякого підкупу не буде.

"Підкуп виборців передбачає якісь блага. Наприклад, коли на зустрічах з виконувачем обов'язків міського голови Ігорем Тереховим роздають квитки у зоопарк, то це прямий підкуп. Тобто, вони надають блага, у яких вартість. Що стосується ініціативи, яку зробила організація "Наш дім — Харків", то це міська програма, яка запрацює наступного року. Тобто ми, як команда, ніяких благ людям не надаємо. Ми говоримо про те, що зараз є можливість, зважаючи на те, що є карантин, у спокійному режимі залишити заяву на програму, яку прийматимуть наприкінці року. Яка буде передбачати адресну допомогу з міського бюджету харків'янам, коли вже не буде ніяких виборів. Це означає, що підкупу немає, адже ніяких благ "Наш дім — Харків" не надає", — підкреслив Єгоров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Грошей немає ". Наталія Іванівна, яка тричі намагалася стати мером Харкова, розповіла про плани

Як зазначає радник з юридичних питань громадянської мережі "ОПОРА" Павло Романюк, складу адміністративного або кримінального правопорушення тут немає. Однак такі дії можуть бути розцінені як одна з недемократичних технологій для можливої ​​мобілізації виборців за рахунок обіцянки матеріальної вигоди останнім у разі обрання конкретного кандидата. До того ж, варто звернути увагу, що відповідно до ст. 2 Закону України "Про захист персональних даних" згода суб'єкта персональних даних передбачає надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, а обробка персональних даних, в свою чергу, здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних. Однак у заяві на участь (в уже згаданій ініціативі) у сформульованій згоді ні конкретні цілі, ні коло інших людей, кому можуть бути передані ці персональні дані, не вказані.

Раніше "ОПОРА" вже зазначала, що виборцям варто усвідомлювати, збір персональних даних у різного роду агітаційних наметах, під час концертів, в інтернеті або іншим способом без їх згоди і визначення мети обробки викликає серйозні сумніви в їх подальшому поширенні, використанні та захисту. Такі дані можуть бути поширені серед невизначеного кола людей, продані у формі різного роду баз даних (наприклад, для маркетингових цілей) або, що гірше, використовуватися під час спроб здійснення кримінальних злочинів, таких як підкуп виборців або перешкоджання здійсненню виборчого права.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яку заставу повинні внести кандидати у мери Харкова

Тому виборцям, перш ніж надавати свої персональні дані, рекомендують переконатися у наявності відмітки про згоду на обробку, запитати про мету обробки і отримати інформацію (контактні дані) суб'єктів, які намагаються зібрати персональні дані. Якщо виборці вважають, що при обробці персональних даних був порушений порядок їх захисту, що призвело до незаконного доступу до них або порушення інших прав виборця, — повідомити уповноважених секретаріату Уповноваженого або представників Уповноваженого щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення законодавства у сфері захисту персональних даних).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.