Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителів Харківської області просять погасити борги перед комунальними підприємствами

У боржників можуть примусово вилучити майно або заборонити виїжджати за кордон, але обіцяють, що будуть намагатися вирішити питання "мирним шляхом".

За комунальні послуги заборгували і жителі регіону, і самі підприємства один одному. Держвиконавці проводять наради з комунальними підприємствами, щоб провести звірки по боргах і в разі необхідності виїжджати до боржників для оцінки майна і пропозиції про реструктуризацію.

За сім місяців 2020 року відносно жителів Харківської області відкрили понад 35 тисяч виконавчих проваджень за несплату боргів за комунальні послуги на загальну суму 323 799 919 гривень. Відносно юридичних осіб таких виробництв — 517, сума склала 627 572 596 гривень. Про це повідомили в Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

"На жаль, проаналізувавши виконання стягнення заборгованості на користь комунальних підприємств, дивлячись на цифри, керівництво управління дійшло висновку, що це виконання знаходиться не в дуже хорошому стані. Ми плануємо зробити пріоритетним в наступному місяці нашої роботи стягнення виключно за цим напрямком діяльності. Я сподіваюся, що ми звернемо увагу на цю проблему і забезпечимо більш реальне стягнення зазначеної категорії. Нами вже було прийнято рішення про винесення цього питання на спільні наради з комунальними підприємствами, визначено план заходів з відповідними рейдами державних виконавців та представниками цих комунальних підприємств про примусове стягнення зазначеної категорії ", — сказав заступник начальника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції — начальник управління забезпечення примусового виконання рішень в Харківський області Сергій Розумний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борг за газ у жителів Харківської області зменшився на 44 мільйони гривень.

Фактично виконали рішення щодо жителів області на суму 28 047 063 гривень, підприємств — 2 454 608 гривень. Таким чином, на сьогоднішній день загальна сума документів про стягнення боргів за комунальні послуги становить 23 149 на 356 119 244 гривень (223 945 123 гривень припадає на фізичних осіб).

Управління Мін'юсту в Харківській області вже провело нараду з комунальним підприємством "Харківводоканал", де звірило дані про заборгованість. Протягом місяця проведуть такі зустрічі ще з кількома підприємствами, щоб вирішити питання із заборгованістю на початок опалювального сезону.

"Ми проводимо взаємозвірки про частково оплачену заборгованістьі в рамках виконавчих проваджень, оскільки боржники сплачують заборгованість за квитанціями іноді і цією інформацією не володіє державний виконавець. Ми зараз проводимо відповідну звірку з "Харківводоканалом". З'ясуємо реальний залишок заборгованості по кожному боржнику окремо і також будемо залучати "Харківводоканал" для проведення виконавчих дій, як сторону виконавчого провадження, стягувача (в частині допомоги стягнення на майно боржника). Це означає, що представники "Харківводоканалу" будуть присутні при здійсненні описів і арештів майна боржника. Це дасть реальну можливість встановити представникам "Харківводоканалу" наявність або відсутність заборгованості у боржників, а також можливість розуміти, чи варто з цією людиною розмовляти на тему реструктуризації заборгованості. Оскільки наближається опалювальний сезон, ми пропонуємо провести цю нараду і з "Жилкомсервісом", і з "Теплоенерго", і з "Харківськими тепловими мережами", — сказав KHARKIV Today заступник начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Харківській області Василь Качмар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Треті в Україні: борги жителів Харківської області за комуналку трохи зменшилися

В управлінні Мін'юсту не називають суму боргу, при якій проводяться стягнення, відзначаючи, що це питання —  до комунальних підприємств.

"Ми стикаємося безпосередньо з рішенням, яке вступило в законну силу, яке пред'являється на виконання до відділу державної виконавчої служби, — пояснив Розумний. — У рішеннях суду є стягнення і 1000 гривень, і 15 тисяч гривень. Є, наприклад, людина, щодо якої комунальне підприємство подає через три місяці після несплати, а є, де пройшло півроку, рік. Там вже інша сума. Тут питання часу ".

Протягом трьох днів після того, як виконавцю надходить рішення, він відкриває виконавче провадження. Боржники зобов'язані надати декларацію про доходи і наявність майна. В першу чергу при стягненні виконавець буде дивитися на грошові кошти, які знаходяться на рахунках. Цю інформацію він може перевірити не тільки в декларації, але і безпосередньо в банку. На ці кошти може накладатися арешт, тоді карта боржника буде заблокована.

При відмові подавати декларацію, щодо боржника складають адміністративний протокол. Якщо грошей на банківських рахунках не вистачає для погашення боргу, то держвиконавець буде дивитися на майно, в першу чергу, рухоме. Зараз держвиконавці за необхідності почнуть ходити до боржників додому разом з представниками комунальних підприємств, щоб оглянути їх майновий стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області мер міста відчитав депутата міськради за несплату комуналки

"Бувають різні ситуації життєві, ми розуміємо. Хтось не може, хтось не хоче платити. Той, хто не хоче, він буде платити в першу чергу. Тим самим подавати приклад іншим. Бувають і народні обранці, і державні службовці. Але прізвищ ми не маємо ні права, ні законних підстав зараз озвучувати. Але бувають ситуації різні. Якщо державним виконавцем встановлено факт, що він не має такої можливості, то ми бачимо за показниками діяльності, що він відпрацьований. Ці виконавчі провадження повертаються, на жаль, без виконання у зв'язку з відсутністю майна у боржника. Але якщо держвиконавець встановить, що людина має дорогий автомобіль і не бажає сплатити 1-2 тисячі заборгованості, то вже інша справа. Будуть вживатися, відповідно до закону, всі заходи, в тому числі, аж до конфіскації цього автомобіля і подальшої реалізації на спеціалізованих майданчиках державного підприємства", — зазначив Розумний.

"Боржники, у яких сьогодні дійсно немає можливості одномоментно погасити заборгованість, вже при здійсненні примусових заходів, вони все-таки мають можливість звернутися до комунальних підприємств безпосередньо самі. Є також можливість вживати заходи в реструктуризації даної заборгованості в рамках юридичних відділів цих комунальних підприємств. Тому ми звертаємося сьогодні до громадян, які потрапляють під стягнення. Хочемо зазначити, що вам необхідно перевірити наявність у себе заборгованості (ви це можете зробити безпосередньо в своїх квитанціях), якщо вона є, є відомості, що в відношенні вас відкрито виконавче провадження, то потрібно зв'язатися безпосередньо з державним виконавцем, який вказаний в постанові про відкриття виконавчого провадження. Якщо у вас є якісь труднощі або незрозумілі обставини (бувають випадки, коли погашена заборгованість безпосередньо з боржником, але такою інформацією не володіє державний виконавець) необхідно цю інформацію подати державному виконавцю у вигляді сплачених квитанцій. Ці моменти будуть враховані при здійсненні виконавчого провадження", — пояснив Качмар.

Як повідомили в управлінні Мін'юсту, на сьогодні найбільшу суму жителі Харківської області заборгували водопостачальних і теплопостачальним підприємствам — 67 288 476 та 79 114 367 гривень. Комунальні підприємства утворили борг перед своїми ж колегами, найбільше — перед енергопостачальними та газопостачальними підприємствами (48 858 957 та 61 099 204 гривень відповідно).

"У нас є і комунальні підприємства, які мають борг. Якщо, наприклад,"Тепломережі" не можуть стягнути заборгованість з фізичних осіб, то вони також мають борги перед газопостачальними підприємствами. Тому вони можуть бути і боржником, і стягувачем. Це — "Харківські теплові мережі" і "Харківводоканал", — зазначив Розумний.

Управління Мін'юсту вже направило листа комунальним підприємствам, де запропонувало провести наради з вирішення питань із заборгованістю. Їх обіцяють провести протягом найближчого місяця.

"Ця робота почала проводитися системно. Ми доносимо сьогодні населенню інформацію про те, що необхідно швидко вжити заходів для погашення заборгованості, оскільки подальші заходи виконання будуть примусовими", — підсумував Качмар.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.