Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як жителям Харківської області змінити постачальника газу

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Послугу надають "Нафтогаз" і "Харківгаз Збут".

Можна вибрати постачальника "блакитного палива" з більш вигідними умовами.

З 1 лютого і до завершення карантину або опалювального сезону гранична межа вартості газу — 6 гривень 99 копійок за кубометр. Буде обмежений і тариф на розподіл газу, зараз він може відрізнятися в рази в різних областях. Після того, як Верховна Рада внесе зміни до законодавства, тариф на розподіл на території всієї країни не буде вищим, ніж 1 гривня 79 копійок. Однак обмеження на зростання ціни будуть тимчасовими. Про це повідомила перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тетяна Єгорова-Луценко.

"Держава не може просто скасувати ринок газу і повернутися до старої моделі фіксованих цін і перекладання всіх збитків в газовій сфері на державний бюджет або на державний "Нафтогаз". Це може привести тільки до банкрутства держави. Україна в подальшому дотримуватиметься цивілізованих правил формування ціни на основі попиту і пропозиції, що діють у всіх розвинених країнах", — пояснила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні ввели граничну ціну на газ — платіжки "просядуть" на 500 гривень

Введення ринку газу дає можливість вибирати постачальника. Зараз можна вибирати з двох постачальників — державне підприємство "Нафтогаз" і "Харківгаз Збут".

Станом на січень, в Харківській області ціна "блакитного палива" від "Нафтогазу" становить 6.99 гривень за кубометр. Вартість газу від "Харківгаз Збуту" становить 9.66 копійок за кубометр.

"Змінити постачальника — це справа 15 хвилин, вирішується дистанційно онлайн. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі — наприклад, через "Приват24" або кабінет споживача газу", — нагадала Тетяна Єгорова- Луценко.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.