Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

27 січня, 2021 - 12:01

Найбільший постачальник газу в Харківській області скаржиться на зниження ціни для споживачів

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
В "Харківгаз Збуті" вважають рішення уряду одностороннім.

На період карантину вартість кубометра газу для споживачів залишиться незмінною.

Згідно з постановою уряду, ціна "блакитного палива" для клієнтів "Харківгаз Збуту" в лютому складе 6 гривень 99 копійок за кубометр без урахування вартості доставки. Таку ціну встановили на період карантину в лютому-березні 2021 року. У платіжках за січень вартість "блакитного палива" складе 9 гривень 91 копійку за кубометр. Про це повідомили в "Харківгаз Збуті".

"На думку компанії, дане рішення уряду — одностороннє, бо не враховує інтереси всіх учасників ринку. Вони переконані, що сьогодні найефективнішим механізмом підтримки споживачів є збільшення адресних субсидій для вразливих категорій. Водночас, всім постачальникам, які працюють з населенням, необхідно надати можливість купувати газ українського видобутку за пільговою ціною", — пояснив постачальник "блакитного палива".

У "Харківгаз Збуті" уточнили, вже більше п'яти років безперебійно забезпечують газом близько 970 тисяч сімей і виконують всі свої зобов'язання за договорами. Ті клієнти компанії, які стали учасниками акції "Твоя енергонезалежність" — більше трьох тисяч, отримують газ за цінами від 4 гривень 49 копійок за кубометр.

"Різке зростання ціни газу з початку опалювального сезону в Україні було викликане стрімким підвищенням цін на "блакитне паливо" в світі, зокрема в Європі. За цей період ціна на природний газ на європейський хабах підвищилася на 48%. До падіння ціни у весняно-літній період і подорожчання газу в опалювальний сезон вже звикли в країнах світу, де діє ринок газу", — повідомив постачальник "блакитного палива".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перехідний період. Як в Харкові і області поміняти постачальника газу?

Як писав KHARKIV Today, 18 січня Кабінет міністрів прийняв рішення про встановлення граничного тарифу на газ. Він становить 6 гривень 99 копійок і діє до закінчення опалювального сезону або карантину. Наступного дня НКРЕП  встановила  граничну ціну на розподіл газу — 1 гривня 79 копійок.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.