Випускникам шкіл пропонують самим вибирати, як їх будуть оцінювати
Якщо законопроєкт приймуть, учні зможуть самі вирішити, як їх оцінювати — за підсумками річного оцінювання чи державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
В Україні пропонують надати учням, які в цьому році завершують здобуття загальної середньої освіти, право вибирати вид оцінювання їх результатів навчання. Відповідний законопроєкт №5014 зареєстрували у Верховній Раді.
У законопроєкті сказано, що в зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання коронавірусу, учні, які завершують навчання в 2020/2021 роках, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. При цьому їм дають право її пройти, зокрема у формі ЗНО, за власним бажанням.
"Сучасний стан епідеміологічної ситуації в Україні і важливість надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибирати в умовах епідемії коронавірусної хвороби вид оцінювання результатів їх навчання", — пояснили ініціатори законопроєкту.
Законопроєкт мінімізує ризики захворюваності коронавірусом під час оцінювання результатів навчання учнів, вважають вони.
Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій розгляне законопроєкт в першій половині березня.
Як писав KHARKIV Today, 18 червня 2020 року Верховна Рада прийняла законопроєкт, згідно з яким зовнішнє незалежне оцінювання повинні були проходити тільки випускники шкіл, які збиралися вступати до вишів. Решті дозволили здавати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО за бажанням.