Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Від КБ ім. Морозова вимагають заплатити 6 мільйонів гривень штрафу за прострочені терміни поставки БТР

Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова не поставило бронетехніку Нацгвардії.

Міноборони України уклало договір з ХКБМ з повною передоплатою, проте техніку в зазначені строки військові не отримали.

10 лютого Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом Військової прокуратури об'єднаних сил про стягнення з Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О. Морозова 6,3 мільйона гривень штрафу за порушення строків поставки бронетехніки Національної гвардії України. Про це повідомили KHARKIV Today у Військовій прокуратурі об'єднаних сил.

"Мова йде про БТР. Період прострочення зобов'язань за договором, за який нараховані штрафні санкції, становить 51 день (пеня). Суд відкрив провадження за позовом від 10 лютого", — пояснили KHARKIV Today у Військовій прокуратурі об'єднаних сил.

Також зазначається, що держава замовляла бронетехніку у ХКБМ по повній передоплаті. Про які саме бронетранспортери йдеться, у Військовій прокуратурі не уточнили, пославшись на гриф секретності інформації.

Як писав KHARKIV Today, в січні 2020 року в мережі розгорівся скандал навколо броні, яку отримали в Харківському конструкторському бюро імені Морозова. Військовий експерт Сергій Згурець опублікував фото з ушкодженнями на броні. конструктори виявили тріщини зварних з'єднань на корпусах БТР-4.

Після цього в дежконцерні "Укроборонпром" призначили перевірку і дали директору Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова і власнику Лозівського ковальсько-механічного заводу 24 години для перевірки якості корпусів БРТ-4 Е.

Нагадаємо, 31 січня на військовому полігоні поряд з Чугуєвом (Харківська область) випробували корпус БТР-4Е, який виготовляє Лозівський ковальсько-механічний завод. Стрільби пройшли з ініціативи Харківського конструкторського бюро машинобудування, яке виробляє дані бронетранспортери. Захисна наплавка на корпусі БТР-4Е, вироблена зі сталі 71-ї марки, виявилася необов'язковою — кулемету не вдалося пробити броню машини навіть без неї.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.