Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

08 квітня, 2020 - 18:40

Венедіктова відкрила п'ять справ проти Порошенка

Генпрокурор Ірина Венедіктова відкрила п'ять справ через можливі протиправні дії екс-президента Петра Порошенка.

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань через можливі протиправні дії екс-президента Петра Порошенка, повідомляє Офіс Генпрокурора.

У повідомленні йдеться, що до Генпрокурора звернулися співробітники Верховного Суду України, вони впевнені, що в 2017 (Указ №357) та 2019 (Указ №195) роках Порошенко призначив суддів ВС не відповідно до норм Конституції та Закону України "Про судоустрій і статус суддів". Судді були призначені, за твердженням заявників, не до Верховного Суду, а в касаційні суди, неконституційність яких потім визнав Конституційний Суд України. Також судді, які звернулися до Венедіктової, вважають, що вони були незаконно позбавлені права на працю та її оплату в зв'язку з так званою ліквідацією ВСУ.

Ці дії екс-президента кваліфікуються за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України: зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364), втручання в діяльність судових органів (ч. 2 ст. 376), невиконання судового рішення (ч. 4 ст. 382), дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (частини 1, 2 ст. 109).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.