Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українських полярників "хрестили" в антарктичних водах

Тепер всі 11 членів 25-ї української полярної експедиції можуть називатися справжніми полярниками.

Тепер всі 11 членів 25-ї української полярної експедиції можуть називатися справжніми полярниками.

21 червня українські полярники відзначили свято довгої полярної ночі — "Середину зими". В цей день на станції "Академік Вернадський" відбувається "хрещення" в крижаній воді, її температура — трохи більше 1,5 градуса тепла. Після цього кожен новачок отримує право називатися справжнім полярником. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Відзначимо, 25-а Українська антарктична експедиція наполовину складається з новачків і буде наймолодшою ​​за всі роки. Вперше на зимівлю в Антарктиду вирушила і дослідниця з Харкова Ганна Соїна.

Фото: Национальный антарктический научный центр
Фото: Національний антарктичний науковий центр

Також під час свята "Середини зими" проходять турніри з шахів, дартсу, більярду, настільного тенісу, армрестлінгу, перетягування канатів, підтягування на перекладині тощо.

Нагадаємо, 25-а експедиція пройшла обсервацію в Чилі 14 квітня і відправилася на кораблі до станції "Академік Вернадський", щоб змінити колег, які пропрацювали в Антарктиді близько року. Серед полярників троє харків'ян: дослідники Ганна Соїна та Андрій Сопін, а також дизеліст-електрик Юрій Лишенко.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.