Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Україна передала ОБСЄ список на обмін

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
оос
Однак списків з тимчасово окупованих територій поки немає.

Новий список на обмін складається з чотирьох категорій утримуваних.

14 жовтня на засіданні тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції (делегація України, Росії та представники ОБСЄ) Україна передала ОБСЄ новий список на обмін. Про це повідомили в Офісі президента.

"Координатор ОБСЄ в гуманітарній групі Тоні Фріш під час обговорення питання взаємного звільнення утримуваних осіб повідомив, що українська сторона передала список з чотирма категоріями таких осіб. З тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України інформації не надано", — сказано в повідомленні.

Однак ні прізвищ, ні категорії в списку на обмін поки не називають. Також на засіданні Фріш заявив про готовність сторін одночасно відкрити два нових контрольно-пропускних пункти в'їзду-виїзду в Луганській області в першій декаді листопада.

На засіданні відзначили "позитивні зрушення" в розблокуванні консультацій, продовження розмінування на трьох ділянках в Донецькій і Луганській областях, установці режиму тиші, який дотримується майже три місяці, а також необхідність складання оновленого плану розмінування.

Як писав KHARKIV Today, 9 грудня 2019 року на Паризькому саміті вперше зустрілися президент України Володимир Зеленський, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Федеративної Республіки Німеччина Ангела Меркель і президент Російської Федерації Володимир Путін. Лідери обговорювали українське питання і дійшли висновку про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту, імплементації політичних положень Мінських угод і про подальші кроки. Потому відбувся обмін полоненими. 

Нагадаємо, з 27 липня на Донбасі перестали стріляти. Про таке рішення домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня в режимі відеоконференції.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.