Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Учасники подій розкажуть харків'янам про протести в Білорусі

На площі Свободи пройде акція.

Жителів міста запрошують на акцію в підтримку білорусів.

12 серпня о 18:00 біля намету "Все для перемоги" на площі Свободи пройде акція "Білоруси мають право на мирний протест". Про це повідомив харківський активіст Борис Редін.

"Буде розповідати, що там насправді відбувається, учасниця подій, громадянка Білорусі. Варто послухати. Від себе додам, якщо режим правління в Білорусі тоталітарний, якщо людям фактично заборонено право мирних зібрань, немає можливості провести вільні вибори, а натомість є широкий вибір отримати стусани від міліції, потрапити за ґрати за політичну і громадську діяльність — чим ця незалежна лукашенківська Білорусь відрізняється від Московії? Завтра так чи інакше московити підкорять це створення", — написав у своєму Facebook Редін.

За його словами, врятувати ситуацію в Білорусі може тільки розвиток громадянського суспільства, без цього Україна не матиме "хорошого і надійного сусіда". Українці в свою чергу, вважає Редін, повинні допомагати сусідам.

"Настав час подивитися на Україну і світ навколо неї з висоти і йти в широкий наступ, захищаючи наші права, і допомагати захистити свої права нашим сусідам", — заявив активіст.

Як писав KHARKIV Today,  в понеділок, 10 серпня, на площі Свободи в Харкові пройшов мітинг проти поліцейського терору і фальсифікації виборів в Білорусі. Харків'яни висловили підтримку білоруським учасникам протесту в їх прагненні до демократії. В ході акції активістка порвала фотографію Олександра Лукашенка.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі пройшли вибори президента. За даними офіційних екзит-полів, переміг Олександр Лукашенко, який керує країною вже 26 років. Він набрав 79% голосів. Однак за підрахунками опозиціонерів, 80% виборців віддали голоси за Світлану Тіхановську — дружину арештованого блогера, який збирався балотуватися в президенти.

Жителі країни вийшли з протестами, відбулися зіткнення з силовиками. Під час них постраждав журналіст Associated Press Мстислав Чернов. Фотографа, родом з Харкова, "швидка" доставила до лікарні. 10 серпня в Мінську загинув один з активістів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.