Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові відкриють ще одну лабораторію для ПЛР-досліджень на коронавірус

Її обіцяють відкрити протягом року на базі харківського військового госпіталю.

Кошти на відкриття лабораторії є, але її ніде обладнати. Зараз шукають приміщення, де будуть робити ремонт.

На базі військово-медичного клінічного центру Північного регіону планують відкрити лабораторію для ПЛР-досліджень на виявлення коронавірусу. Про це повідомив новий начальник госпіталю Едуард Хорошун, якого сьогодні, 9 вересня, представили колективу.

"Ми обговорювали з Ігорем Петровичем (прим. — командувач медичними силами, генерал-майор медичної служби) таке питання, як можливість розгортання ПЛР-лабораторії на базі нашого клінічного центру. І я думаю, що в наступному році це буде реалізовано", — сказав Хорошун.

За словами командувача медичними силами, генерал-майора медичної служби Ігоря Хоменка, сьогодні ПЛР-лабораторії є у військових госпіталях в Києві, Одесі та у Львові. Питання розгортання лабораторії в Харкові піднімали і вже готові були поставити необхідне обладнання, однак з'ясувалося, що тут немає для цього приміщення.

У Києві ми закупили ще одну лабораторію, ставимо. Але я їм пропонував — ми можемо вам (прим. — харківському госпіталю) купити, є гроші, але проблема в тому, що нікуди її поставити. Під лабораторію потрібно три приміщення. Зараз ми будемо дивитися, де можна швидко зробити ремонт, щось потрібно урізати, щоб поставити ПЛР-лабораторію. І вони її отримають, коли буде готово, ми її готові купити", — пояснив Хоменко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківському військовому госпіталі — новий начальник

Він додав: установка лабораторії в харківському госпіталі залежить від швидкості виконання ремонту. Якщо приміщення встигнуть підготувати за 2-3 місяці, обладнання поставлять в цей же термін. У Харкові є пересувна лабораторія на базі Mercedes з американським устаткуванням для військовослужбовців, однак зараз вона працює в зоні ООС. За словами Хоменка, лабораторія скоро виїде назад до Харкова.

Як писали KHARKIV Today, у 24 військових з Харківської області підтверджено коронавірус.

На сьогодні коронавірусом хворіють 24 військовослужбовців з Харківської області. Вони знаходяться в задовільному стані, однак є і пацієнти в стані середньої тяжкості, тяжких немає. Серед співробітників хворих коронавірусом немає.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.