Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 грудня, 2020 - 21:16

У Харкові вдруге пройде Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського

Фото: организаторы
Навесні учасники конкурсу дадуть гала-концерт.

Призом для кращих молодих композиторів стануть не тільки гроші — до 1000 євро, але і виконання їх творів музикантами і колективами зі світовими іменами.

Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського — новий кейс Міжнародного Kharkiv Music Fest. Він пройде вже вдруге, конкурс молодих композиторів присвячений пам'яті видатного українського композитора Бориса Лятошинського, в цьому році відзначають 125 років від його народження.

"З усіх видатних українських композиторів Лятошинського можна без перебільшення назвати титаном вітчизняної музичної спадщини. За час радянського минулого України ім'я і значення Лятошинського було маргіналізованим і фактично приниженим. Наше завдання — популяризувати творчість Майстра: українські молоді творці повинні знати про цього композитора значно більше, ніж його фото на стінах музичних шкіл", — розповів директор конкурсу Іван Оранка.

На конкурсі хочуть створити мистецький простір і можливість реалізації в майбутньому молодих композиторів. У минулому році члени журі розглянули 55 конкурсних робіт, 33 партитури в молодшій групі і 22 партитури в старшій.

Наймолодшій учасниці конкурсу було всього десять років. Незважаючи на те, що конкурс проводили вперше, твори надходили з усіх куточків країни — Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Маріуполя, Запоріжжя, Покровська, Кривого Рогу та інших.

Переможці першого конкурсу виступили на гала-концерті. У лауреатів другого конкурсу теж буде така можливість, концерт відбудеться в рамках фестивалю Kharkiv Music Fest 7-25 квітня 2021 року.

На конкурсі молодих композиторів переможцям обіцяють грошові премії: від 200 до 500 євро — в молодшій групі і від 500 до 1000 євро — в старшій. У них буде можливість почути свої музичні твори у виконанні світових музикантів і колективів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'ян запрошують до історичного музею на нову виставку

Конкурс анонімний — всі роботи подаються під псевдонімами. Взяти участь можуть громадяни України, яким на час проведення виповниться не більше 17 повних років в молодшій групі і 18-33 роки — в старшій.

Учасники з молодшої групи повинні представити твір для голосу і фортепіано, тривалістю 8-12 хвилин. Старша група — твір для змішаного хору a capella, тривалістю 12-18 хвилин.

Твори в обох групах повинні бути створені на слова українських авторів українською мовою, їх список представлений в умовах конкурсу, він розміщений на kharkivmusicfest.com в розділі "конкурс композиторів".

До участі в конкурсі допускаються твори, написані не раніше 2016 року. Один конкурсант може подати не більше двох творів. На конкурсі немає вступного внеску, всім учасникам гарантують рівні права і можливості. Для участі просять заповнити онлайн-форму заявки за посиланням

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.