У Харкові народилися чубаті дикобрази
Відвідувачі парку зможуть познайомитися з дикобразами вже після карантину.
Два тижні тому в "Фельдман Екопарку" народилися два дикобрази. Зараз вони з батьками перебувають в зимовому вольєрі Коли ночі стануть теплішими, їх переведуть в літній. Про це повідомили в Екопарку.
"Як і належить представникам цього виду гризунів, на світ вони з'явилися з малесенькими м'якими голками, які буквально через кілька днів відросли, стали твердими і гострими. Зараз дикобразики виглядають як мініатюрні копії дорослих особин. Вони всюди слідують за своєю мамою, активно пізнають навколишній світ, знайомляться з родичами. Ті до молодших ставляться дружелюбно, хоча мати, звичайно, всіляко оберігає своїх дітей, опікується і вигодовує молоком. До речі, робить вона це дуже своєрідно — соски у дикобразних знаходяться майже під пахвами", — пояснила завідуюча сектором "Гризуни і тераріум" Світлана Вишневецька.
Маленькі дикобрази будуть харчуватися молоком ще близько двох місяців, після чого перейдуть на звичну для цього сімейства вегетаріанську їжу. Їх будуть годувати морквою, редискою, огірками, гарбузом, відвареною картоплею, листям салату, часником і цибулею. З фруктів дикобрази віддають перевагу яблукам і грушам. Ласощі для них — авокадо, виноград, горіхи і сухарики. Зараз мамі, що годує, потрібно більше їжі, порції збільшили всім дикобразам.
Чубаті або гребінчасті дикобрази — найбільш відомі представники сімейства дикобразів і другі за розміром гризуни після бобрів. Сьогодні в Екопарку налічується десяток чубатих дикобразів і двоє чіпкохвостих. Всього тут мешкають близько 5000 тварин 300 видів.
Як писав KHARKIV Today, у дикобраза Цицилия из харьковского экопарка появилась подруга Циля. Ее передали из частного зоопарка "Лимпопо" (Львовская область).