Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

28 жовтня, 2020 - 15:15

У Харківській області відкриють денний стаціонар для хворих COVID-19

 Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
У Первомайській ЦРЛ розгорнуто 30 ліжок денного стаціонару.

Для того, щоб надати допомогу більшій кількості хворих коронавірусом, потрібно збільшити кількість медперсоналу, але його немає.

Станом на 28 жовтня, в стаціонарі Первомайської центральної районної лікарні на 116 ліжках перебувало 120 хворих із запаленням легенів. Про це повідомив головний лікар лікарні Іван Панарін, передає місцева телерадіокомпанія "Надія".

"Ми опинилися в ситуації, коли не можемо прийняти всіх хворих, які потребують стаціонарного лікування. Ми відкриваємо до 30 ліжок денного стаціонару для жителів міста, де ми зможемо в амбулаторних умовах проводити лікування пневмоній для тих, хто проживає недалеко від лікарні. Тому що іншого варіанту у нас просто немає, госпіталізувати більшу кількість хворих ми просто не в змозі. Це, в першу чергу, пов'язано з відсутністю достатньої кількості медичного персоналу, лікування таких пневмоній вимагає постійних крапельниць, великої кількості уколів, медичні сестри практично не присідають. Ми не зможемо забезпечити більшу кількість, ніж на сьогодні є ліжок, достатньою медичною допомогою", — пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ назвали ситуацію з проведенням тестів на коронавірус в Харківській області проблемною

Панарін попросив поставитися з розумінням до того, що сімейні лікарі будуть пропонувати лікувати такі пневмонії вдома. Він додав, лікарні не вистачає не тільки робочих рук, а й ліків.

"На сьогодні в аптеках не тільки нашого міста, а й на складах аптечних, відсутня чимала кількість лікарських препаратів для лікування саме цього захворювання. Перш за все, це препарати, які знижують тромбоутворення, досить велика кількість антибіотиків в резерві і це створює певні проблеми в наданні лікувальної допомоги. Ми не в змозі просто придбати ці препарати не в зв'язку з тим, що у нас немає для цього фінансів, а в зв'язку з тим, що ці препарати відсутні або в аптеках, або на складах і не пропонуються на сьогодні виробниками" , — розповів головлікар Первомайської ЦРЛ.

Іван Панарін сподівається, що це тимчасові труднощі.

Нагадаємо, за даними Харківського лабораторного центру в Первомайському районі 322 хворих коронавірусом. Всього в нашому регіоні COVID-19 підтвердили у 34 441 чоловіка. В тому числі, 515 хворих померли і 6497 — одужали. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.